Politerno > Україна і світ > “Вбивство” Бабченка: Цимбалюк розповів деякі подробиці справи

“Вбивство” Бабченка: Цимбалюк розповів деякі подробиці справи

  • Червень 11, 2018
  • 260 Переглядів
  • 0

Олексій Цимбалюк, якого нібито найняв для вбивства журналіста Аркадія Бабченка Борис Герман, заявляє, що замовник хотів розібратися з усім списком на ліквідацію до осені.

Як повідомляє УП, про це він розповів виданню BBC, призначивши журналістам зустріч у підвалі одного з будинків у центрі Києва.

Цимбалюк розповів, що у 2006 році його постригли в ченці, але згодом він покинув монастир, а в кінці серпня 2014 року пішов на війну: починав медиком “Госпітальєрів” при ДУК “Правий сектор”, а потім був у розвідці, групах із боротьби з контрабандою – тоді познайомився з працівником СБУ, до якого звернувся, отримавши “це цікаве замовлення”.

Він розповів, що з Борисам Германом познайомився в Києві в 2015 році, у нього добровольці купляли зброю і прилади до неї

“Він запросив мене пообідати, числа 4-5 квітня. Це, можна сказати, була перша спроба вербування. На цій зустрічі Герман розповів, що є певна група осіб – в основному це росіяни. Вони заважають Україні, заважають всім на світі, це вороги, їх треба вбити, і на це певною групою осіб виділений бюджет”, – сказав Цимбалюк.

Він вдав зацікавленість, аби дізнатися більше, – “і вже 6 числа надійшла конкретна пропозиція по Бабченку”.

“У тій першій розмові він сказав мені: є список із 30 осіб, яких потрібно ліквідувати. Він одразу казав, що працювати потрібно дуже швидко, щоб встигнути до осені. Чому до осені – думаю, пізніше слідство розповість”, – заявив Цимбалюк.

“Він запитував, чи є можливість підключити інших людей, бо одному відпрацювати таку кількість людей – це, звичайно, нереально. Я сказав: все є, групи є, давай. Почалася гра”, – додав він.

“За кілька годин ми зустрілися біля мого будинку. Ми переговорили, він уточнив, що йдеться саме про Бабченка. Він, мовляв, журналіст, він всім заважає, росіянин, ворог і так далі. На той момент я вже був на контакті з СБУ і почав гру з ним”, – пригадав співрозмовник.

“Я просив більше інформації… Більше інформації він мені надати не міг: він сказав, що відстежити київські контакти Бабченка, встановити місце його проживання я маю сам”, – розповів Цимбалюк.

Хоча Герман не згадував Росію, він переконаний, що “досьє” на Бабченка тому скинули звідти.

Ціну 30 тисяч доларів за вбивство Цимбалюк назвав Герману після консультацій з СБУ 9 чи 10 квітня, тоді ж попросив 50% авансу.

“Першу розмову з Германом я записував на диктофон свого телефону. Профайл на Бабченка я одразу ж перекинув оперативникові. Надалі я вже працював з технікою СБУ – наші зустрічі з Германом в основному були без телефонів, вони залишалися в машині. Техніка була на мені. Я тепер точно знаю, що камеру можна помістити в ґудзик від сорочки”, – розповів він

Для передачі грошей Цимбалюк і Герман зустрілися на парковці торгового центру. “Я сів у його автомобіль. Ми поїхали, на ходу розмовляли. Розмова стосувалася списку майбутніх жертв. Імена не називалися, але список, з його слів, на той час виріс з 30 до 60 цілей“, – розповів так званий “кілер”.

“Я отримав аванс, це зафіксовано на відео, яке продемонструвала СБУ. Мені було передано 14 тисяч доларів. Тисячу доларів він утримав для того, щоб згодом передати мені пістолет – я його в нього мав купити”, – розповів Цимбалюк і додав, що спосіб убивства міг обрати сам.

Після отримання авансу Бабченку вже повідомили про наміри щодо нього – і тягнули час.

“У переписці Герман постійно підганяв мене: давай швидше, “меня торопят”, – повідомив Цимбалюк.

Сам Цимбалюк списку не бачив. Він встиг дізнатися лише два імені нібито наступних “цілей” – і то одне з них відсутнє в переліку, який мають правоохоронці.

Він розповів, що за півгодини після візиту до Аркадія БАбченка 29 травня повідомив посереднику Борису Герману, що робота виконана.

“Герман часто називав Бабченка “глистом”, тож я написав йому, що “глиста витравив”. Ми постійно міняли месенджери, це повідомлення я послав йому у Signal”, – сказав Цимбалюк.

Герман відповів десь о 2-й ночі: “Він був задоволений, сказав, що замовники задоволені. Ми домовилися, що наступного дня зустрінемося для передачі грошей: він попередив, що може трошки затриматися, бо грошей у нього немає, йому мають їх передати”.

Наступного дня Цимбалюк Германа так і не побачив: “Він відтягував зустріч на після обіду. На той момент нам було відомо, що він збирається вилетіти за кордон. Тому довелося не ризикувати, не чекати передачі другої частини грошей, а арештовувати його”.

Він визнав, що взяти Германа з грошима було б краще, “але все пішло не так”.

Тож і список Цимбалюк від Германа не отримав:

“Я знав дві наступні жертви. Всього списку я не бачив, і показувати його мені зразу було б нелогічно. Людям потрібно було спочатку показати свою роботу, а вже потім можна було б говорити про список”.

“Його від’їзд за кордон сплутав нам всі карти, поламав все закінчення гри. Якби не він, я думаю, ми ще кілька днів з ним би погралися, і список був би в мене на руках – принаймні, найближчі 10-15 жертв, щоб я міг нормально стратегічно спланувати, як це все робити”, – заявив він.

“Але не можна було ризикувати і давати вилетіти йому з країни – зважаючи на резонансність і на те, що з кожною хвилиною все більше людей знали про фейк. Були загрози витоку інформації, і тому довелося її припиняти”, – додав Цимбалюк.

Він припустив, що “список 47” Служба безпеки України отримала з листування Германа з замовником.

Цимбалюк підтвердив, ще дві “цілі”, про які знав він, – це активіст одеського Євромайдану Тодор Пановський і екс-працівник Федеральної служби безпеки РФ Ілля Богданов:

“Так. Під час однієї з наших зустрічей він (Герман) показав мені їхні фотографії і сказав: ці наступні. Чергу – хто перший, а хто другий, – я міг визначати сам”.

Чому Пановського немає в “списку 47”, він не знає. “Зрештою, не факт, що вони справді мали бути наступними. Після вбивства Бабченка все могло переграватися”, – сказав Цимбалюк.

Пояснюючи, навіщо розмістив у Facebook зізнання, що “кілером” є він, Олексій Цимбалюк заявив – щоб убезпечити себе.

“На брифінгу в СБУ мій голос оприлюднили без будь-якого спотворення, і щойно цей брифінг закінчився, дуже багато моїх знайомих це помітили і мені про це повідомили. Люди, які знають мене близько, мій голос знають дуже добре, впізнати мене за голосом дуже легко”, – сказав Цимбалюк.

“Крім того, я знав, що мої ім’я та прізвище оприлюднять під час суду. Я не був у цій справі якимось зашифрованим агентом, все було відкрито”, – додав він.

На запитання, чи не просив він про це Службу безпеки України, Цимбалюк відповів: “А який сенс? У будь-якому випадку, мене знає Герман. Якщо вбивство виявляється фейковим, значить, здав виконавець”.

“А якщо мене знає Герман, то знають і адвокати, і ланцюжок пішов далі. Тому ховатися сенсу немає. З питань особистої безпеки навпаки краще певний рівень публічності і розголосу”, – додав він.

На запитання, чи не боїться він за свою безпеку тепер, Цимбалюк відповів: “Звичайно, я переживаю, скажемо так. Чи боюсь? Я не боюся зустрічі з невідворотнім. Смерть – це логічне закінчення життя. Нікому крім Христа не вдалося це подолати. Смерті я не боюся”.

“Але заходів безпеки, звичайно, треба вживати, бо підганяти зустріч зі смертю не варто… Я розумію, що після цього можуть хотіти прибрати і мене”, – додав він.

Колишній боєць натякнув, що має захист спецслужб: “Мене не залишили напризволяще”.

Що ж до замовника вбивства Бабченка, то Цимбалюк вірить словам посередника:

“В принципі, Борис Герман сам озвучив ім’я замовника на суді (Борис Герман заявив, що замовником був працівник “особистого фонду Путіна” В’ячеслав Пивоварник, а в Кремлі заперечили існування подібного фонду – прим. ред.). Швидше за все це правда, саме з цього фонду мали фінансуватися всі ці вбивства”.

У кінці ланцюжка, по якому мали заплатити за вбивство Бабченка, на його думку, були спецслужби Росії: “Хто ще міг би стояти за цим? Повертаючись до списку і кількості жертв – якби це реально спрацювало, внутрішньополітична ситуація в країні була б дуже сильно розхитана. Це вигідно тільки путінській Росії”.

Спецоперація була потрібна, “щоб зібрати якнайбільше доказів причетності до цього Росії, відслідкувати канали отримання грошей”, переконаний Цимбалюк.

Він зазначив, що гроші, передані Германом, “не фальшиві й не мічені – їх віддали в банк на зберігання за процедурою”.

Цимбалюк не вірить, що Герман працює з контррозвідкою, бо його прослуховували, та а й Борис “навіть назви департаментів не знає”.

За словами Цимбалюка, замовник нібито хотів до осені ліквідувати 30 осіб, потім список зріс до 60-ти, але сам він список не бачив, знав лише два імені, крім Бабченка.

Екс-боєць також сказав, що не певен, яким буде його майбутнє. Але йти на парламентські вибори за списком якоїсь партії не планує: “Хай Бог боронить. Я буду гірший, ніж Савченко! Буду “наносить добро и причинять радость”.

Читайте також: Кроти, “смертники”, списки і фейки. Що не так зі “справою Бабченка”

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *