Politerno > Україна і світ > Луценко вже звинувачує нардепів у “порятунку нерядового” Кернеса

Луценко вже звинувачує нардепів у “порятунку нерядового” Кернеса

  • 21 Серпня, 2018
  • 1331 Переглядів
  • 0

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що до закриття справи проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса причетні народні депутати.

Про це він заявив в інтерв’ю “Українській правді“.

“Я точно знаю, що пан Кернес проводив переговори з народними депутатами, щоб йому допомогли закрити цю справу”, – розповів він “кулуарну” частину справи.

На прохання назвати конкретні прізвища Луценко відповів:

“Я не можу це говорити, докази ще не сформовані до кінця”.

Водночас генпрокурор запевнив, що ніхто з них не приходив до нього “домовлятися”:

“Ні, я ж все-таки керівник правоохоронної системи, тому знаю трошки більше, ніж можу сказати. Слідкуйте, будь ласка, на наступних виборах, хто з нових обранців з’явиться на Харківському міському окрузі (за даними УП, на наступних виборах до ВР по одному з округів Харкова може балотуватися депутат з фракції БПП Олександр Грановський). Це буде вам відповіддю про те, хто це готував. Це такий подарунок до дня народження пана Кернеса”, – розповів Луценко.

Генпрокурор запевнив, що буде робити все від нього залежне, щоб суддя, який закрив справу мера Харкова, “поніс покарання за план спасіння нерядового Кернеса”.

Читайте також: ГПУ оскаржила закриття справи Кернеса та спробує ще раз арештувати Веntley “податківця Клименка”

На ремарку щодо того, що у справі все таки сторону обвинувачення представляли 19 прокурорів, але жоден з них не з’являвся на засідання суду, генпрокурор зазначив наступне:

“Тому що всі вони мали готуватися до дебатів. Бути цапами відбувайлами, які просто сидять і дивляться на те, як суддя робить подарунок на день народження, ми не збиралися”.

“Ми мали право, як і сторона захисту, просити час на підготовку до дебатів. За аналогією візьміть суд над Януковичем. Коли адвокати просять дати їм час на підготовку, суддя на це йде. Наприклад, можна просити місяць, але отримати 15 днів. Але не можна просто за відсутності однієї зі сторін продовжувати засідання”, – додав генпрокурор.

За словами Луценка, “якщо хтось якось впливав на судовий процес задля такого рішення, то це точно не прокуратура”.

На запитання, чи був фактор президента у цій справі, очільник ГПУ сказав наступне.

“Я ще раз можу сказати, що до цього рішення, як і до будь-яких інших рішень судів, за моїми даними, Петро Олексійович точно не причетний. Стосовно нашого враження (щодо справи Кернеса – ред.), то ми зійшлися на тому, що апеляція має поставити все в законне русло”.

Луценко зазначив, що, бувало, обмінювався з Порошенко “не зовсім цензурними враженнями від того чи іншого рішення суду”.

“Давайте поставимо всі крапки над “і”. Розмови про те, що президент контролює судову систему, є абсолютною маячнею”, – наголосив генпрокурор.

Як повідомлялося, 10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу щодо харківського міського голови і його охоронців щодо катування людей. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокурори не прийшли до суду над Геннадієм Кернесом через хворобу.

Це викликало набиякий резонанс в суспільсьтві.

На засіданні 13 серпня Рада суддів заступилася за суддю Київського райсуду Полтави Андрія Антонова, який закрив кримінальну справу щодо мера Харкова Геннадія Кернеса.

14 серпня Андрій Лисенко повідомив, що Генеральна прокуратура не буде притягати до відповідальності прокурорів, які не з’явилися до суду на дебати у справі проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса.

Читайте також: Як знав: суд скасував догану Столярчуку, яку 9 місяців не підписував Луценко

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE