Politerno > Україна і світ > Генпрокуратура отримала доступ до телефонів “автомайданівців” у справі про “побиття яйцями”

Генпрокуратура отримала доступ до телефонів “автомайданівців” у справі про “побиття яйцями”

  • Вересень 30, 2018
  • 1723 Переглядів
  • 1

Генеральна прокуратура отримала доступ до усіх трафіків та локації під час дзвінків трьох обвинувачених у справі про “побиття яйцями” нардепа Олега Барни під час мітингу біля Верховної Ради, який відбувся у липні 2017 року.

Про це у своїй колонці на УП повідомив адвокат, член Громадської ради доброчесності та член ГО ВО “Автомайдан” Роман Маселко.

Він нагадав, що прокуратура та поліція завершили розслідування у цій справі і 10 вересня вручили обвинувальний акт трьом автомайданівцям – Сергію Хаджинову, Олегу Пушаку та Богдану Мельнику – обвинувальний акт за ч.2. ст. 346 КК, що передбачає покарання від 4 до 7 років ув’язнення.

Разом з тим прокуратура також отримала доступ до усіх трафіків обвинувачених та їх локації під час дзвінків за місяць.

Окрім того заступник генпрокурора Юрій Столярчук поставив слідчим завдання відпрацювати усі контакти, зв’язки активістів та провести негласні слідчо розшукові дії (НСРД).

“Це може бути будь-що, починаючи від візуального спостереження, до встановлення жучків та проникнення у житло, і  все це в рамках розслідування факту кидка трьох яєць”, – зазначив адвокат.

Читайте також: Одіозний нардеп Барна виявився фігурантом трьох кримінальних проваджень

Маселко додав, що адвокати ознайомились з матеріалами справи після завершення досудового розслідування, і у справі проти трьох “автомайданівців” не було ані ухвал суду про вилучені трафіки, ані трафіків, ані результатів проведення НСРД.

“Дії проводились, а їх результати у справу не поклали. Це логічно – для справи вони не потрібні. То для чого їх збирали, що зібрали і як використали чи збираються використати?”, – зазначає адвокат.

За його словами, справа “яєць Барни” є “помстою Юрія Луценка за поїздку “автомайданівців” до його маєтку у грудні 2017 року.

“Тоді стає зрозумілим, що кримінальне провадження використано для нейтралізації найбільш активних та збору інформації про усе оточення Автомайдану. … Пояснення Луценка стосовно дій прокуратури у справі журналістів є лише спробою знайти логічне пояснення для дій, які мають зовсім іншу мету. А мета простежується одна – переслідування та покарання активних громадян, які вимагають від влади виконання обіцянок чи викривають корупцію і у зв’язку з цим стають небезпечними для влади”, – заявляє Маселко.

Він додав, що з цією метою прокуратура “за ініціативою Луценка відновила використання методів Януковича, Пшонки, Захарченка, і справа проти трьох автомайданівців – яскраве тому підтвердження”.

Нагадаємо, 13 липня 2017 року активісти перед Радою закидали нардепа від БПП Олега Барну яйцями.

Фракція “БПП” виступила з вимогою до СБУ та Нацполіції розслідувати інцидент.

Читайте також: Протестуючі під Радою напали на нардепа від БПП Барну (Відео)

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.