Politerno > Україна і світ > Сенцов увійшов до шортлиста премії “За свободу думки” імені Сахарова

Сенцов увійшов до шортлиста премії “За свободу думки” імені Сахарова

  • Жовтень 9, 2018
  • 323 Переглядів
  • 1

Український політв’язень Олег Сенцов став одним із фіналістів на отримання премії «За свободу думки» ім Андрія Сахарова.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Другий претенденд на премію — марокканець Насер Зефзафі, лідер масового руху непокори в районі Ріф, який проводить боротьбу з корупцією, пригніченням та зловживаннями владою. Також у шортлисті громадські організації, які захищають права людей та займаються порятунком мігрантів у Середземному морі.

27 вересня кандидатуру Сенцова внесли до попереднього списку кандидатів на премію.

Раніше найбільша фракція Європарламенту висунула Сенцова на премію Сахарова. Загалом на премію пропонували висунути вісім людей і неурядових організацій. Після обговорення всі пропозиції увійшли до попереднього списку.

На початку вересня брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк повідомляв, що кандидатуру Сенцова також підтримують ще дві парламентські групи. Ім’я лауреата оголосять наприкінці жовтня.

Також стало відомо, що міська рада Парижа проголосувала за присвоєння українському режисерові Олегу Сенцову звання почесного громадянина французької столиці.

Раніше, Верховна рада висунула на Нобелівську премію миру ув’язненого в Росії Олега Сенцова.

Напередодні стало відомо, що Олег Сенцов припинить голодування 6 жовтня. Він назвав це “вимушеним заходом через загрозу насильницького годування”.

У листі до сестри політв’язень розповів про свій стан здоров’я і докладно пояснив, чому припиняє голодування.

Правозахисна організація Amnesty International в Україні заявила про неприпустимість примусового годування засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який повідомив про припинення голодування з 6 жовтня.

Російські тюремники заявили, що у прший день після припинення голодування Сенцов з’їв цілу курку. Також згодом вони повідомили, що він набрав два кілограма.

 

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.