Politerno > Україна і світ > РПЦ розірве зв’язки із Константинополем, а УПЦ МП хоче анафеми для Варфоломія

РПЦ розірве зв’язки із Константинополем, а УПЦ МП хоче анафеми для Варфоломія

  • Жовтень 11, 2018
  • 701 Переглядів
  • Comments Off

Російська православна церква буде змушена розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом після сьогоднішнього рішення зняти анафему з глави УПЦ КП Філарета.

Про це заявив прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Легалізація розколу (…) зумовить подальші дуже сумні кроки, які змушена буде зробити Російська православна церква, пов’язані з розривом євхаристійного спілкування та іншими рішеннями, які буде прийнято”, – сказав отець Олександр у четвер увечері в ефірі одного з російських каналів.

На думку прес-секретаря патріарха РПЦ, сьогодні Константинополь ухвалив “катастрофічні рішення для всього світового православ’я”.

У свою чергу в УПЦ МП вважають рішення Константинополя про зняття анафеми з глави Української православної церкви Київського патріархату патріарха Філарета і глави Української автокефальної православної церкви патріарха Макарія «абсолютно неправовим».

Про це в четвер, 11 жовтня, заявив прес-секретар Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент (Вечеря), повідомляє ТАСС.

Він вважає, що за це самого Вселенського патріарха Варфоломія слід покарати анафемою.

«Це рішення абсолютно неканонічне, тому що ця територія не належить Константинопольському патріархату, то яким чином він може знімати анафеми? Він не має на це ніякого канонічного права. Думаю, що за такі дії на патріарха Варфоломія треба накласти анафему», – заявив прес-секретар УПЦ МП.

Архієпископ Климент підкреслив, що УПЦ МП не визнає рішення Константинопольського патріархату про надання Україні автокефалії.

«Ми ці дії не визнаємо і розцінюємо їх як дії, спрямовані на розкол православ’я в Україні», – сказав він.

Також Климент заявив, що Українська православна церква Московського патріархату не дасть своєї згоди на об’єднання з іншими церквами.

За його словами, Московський патріархат «точно не піде на таке об’єднання».

Він додав, що не дуже вірить «в технічне об’єднання Київського патріархату з другою неканонічною Українською автокефальною церквою на чолі з (патріархом) Макарієм».

Нагадаємо, на засіданні Синоду Константинопольського патріархату 11 жовтня було прийнято рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкви. Таким чином, офіційно запущена процедура надання автокефалії Української церкви.

Please follow and like us: