Politerno > Україна і світ > Понад півмільйона британців у Лондоні вимагають другий референдум щодо Brexit

Понад півмільйона британців у Лондоні вимагають другий референдум щодо Brexit

  • Жовтень 20, 2018
  • 190 Переглядів
  • 2

Понад півмільйона людей беруть участь у демонстрації в британській столиці з вимогою провести другий референдум щодо Brexit.

Про це повідомляє BBC.

Організатори протесту, ініціатива People’s Vote, хочуть, аби народ мав право висловитись щодо фінальної угоди з ЄС про вихід Британії з блоку – підтримати її або ж відхилити. Вони кажуть, що з 2016 року, коли британці на референдумі проголосували за Brexit, багато фактів про фінансові втрати і складність процесу стали відомі широкому загалу і це змінило позицію британців.

Тисячі людей приїхали з різних куточків Британії, аби взяти участь в протесті. Люди пройшли маршем вулицями Лондона та прямують до парламентської площі, де відбувається головна демонстрація.

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей раніше виключила можливість проведення ще одного Brexit-референдуму. Водночас демонстрацію підтримують депутати усіх найбільших партій британського парламенту.

Велика Британія повинна вийти з ЄС 29 березня 2019 року. За це рішення на референдумі два роки тому проголосували 52% британців. Лондон та Брюссель наразі не досягли фінальної угоди про Brexit.

У листопаді минулого року, голова Європарламенту Антоніо Таяні заявив, що Великобританія повинна заплатити за вихід зі складу Європейського союзу 60 млрд євро.

За даними останніх соціологічних опитувань, якби другий референдум відбувся, більшість британців проголосували б за те, аби залишитися у складі Європейського союзу.

Please follow and like us:

2 Comments Already

Comments are closed.