Politerno > Україна і світ > Синод УПЦ КП змінив титул Філарета

Синод УПЦ КП змінив титул Філарета

  • Жовтень 20, 2018
  • 457 Переглядів
  • 1

Синод УПЦ КП затвердив повну і скорочену форми титулу свого предстоятеля.

Про це в суботу, 20 жовтня, повідомляється на сайті УПЦ КП.

Рішення було прийнято на засіданні Синоду під головуванням патріарха Філарета.

“У зв’язку зі змінами, які відбуваються в Українській православній церкві, беручи до уваги історичну традицію, практику помісних православних церков і інші суттєві обставини, ввести для предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату повне і скорочені форми титулу”, – сказано в рішенні Синоду.

Так, повний титул має наступну форму: Святійший і Блаженніший (ім’я), Архиєпископ і Митрополит Києва – матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Русі-України, Свято-Успенської Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархимандрит.

Скорочений титул звучить як Святіший (ім’я), Патріарх Київський і всієї Русі-України.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтвердив намір дати українській церкві автокефаліюзняв анафему з патріарха Української православної церкви КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та позбавив московського патріарха права висвячувати київського митрополита.

15 жовтня Синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

У свою чергу, архієпископія православних російських церков у Західній Європі (екзархат Вселенського патріархату) заявила, що Константинополь не припиняв спілкування з Московським патріархатом.

Як повідомлялось, РПЦ має намір призупинити служіння в Храмі гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський в рішенні надати автокефалію Українській православній церкві.

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) сказав, що Об’єднавчий Собор українських православних церков відбудеться тоді, коли буде статут і назва єдиної церкви, а наразі нічого цього ще немає.

17 жовтня стало відомо, що Турецька православна церква подала позов до суду на Константинопольський патріархат і патріарха Варфоломія через рішення приступити до надання автокефалії церкві в Україні.

Сьогодні з джерел ЗМІ стало відомо, що Афон підготував заяву про непокору рішенням Константинопольського патріархату.

Читайте також: Турецький гамбіт. Яка роль Ердогана в рішенні Варфоломія по Україні

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.