Politerno > Україна і світ > РПЦ назвала Константинопольського патріарха Варфоломія розкольником

РПЦ назвала Константинопольського патріарха Варфоломія розкольником

  • Жовтень 20, 2018
  • 293 Переглядів
  • 1

Російська православна церква назвала Константинопольського патріарха Варфоломія розкольником.

Як повідомляє ТАСС, про це 20 жовтня заявив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон в ефірі програми “Церква і світ” на телеканалі Росія-24.

“Тим фактом, що Константинопольський патріарх визнав розкольників, він сам приєднався до розколу. Так діють церковні канони. Відповідно, для нас зараз Константинопольський патріарх є розкольником”, – заявив Іларіон.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтвердив намір дати українській церкві автокефаліюзняв анафему з патріарха Української православної церкви КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та позбавив московського патріарха права висвячувати київського митрополита.

15 жовтня Синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

У свою чергу, архієпископія православних російських церков у Західній Європі (екзархат Вселенського патріархату) заявила, що Константинополь не припиняв спілкування з Московським патріархатом.

Як повідомлялось, РПЦ має намір призупинити служіння в Храмі гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський в рішенні надати автокефалію Українській православній церкві.

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) сказав, що Об’єднавчий Собор українських православних церков відбудеться тоді, коли буде статут і назва єдиної церкви, а наразі нічого цього ще немає.

17 жовтня стало відомо, що Турецька православна церква подала позов до суду на Константинопольський патріархат і патріарха Варфоломія через рішення приступити до надання автокефалії церкві в Україні.

Сьогодні з джерел ЗМІ стало відомо, що Афон підготував заяву про непокору рішенням Константинопольського патріархату.

Також Синод УПЦ КП затвердив повну і скорочену форми титулу свого предстоятеля – Філарета.

Читайте також: Турецький гамбіт. Яка роль Ердогана в рішенні Варфоломія по Україні

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.