Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній переміг у другому турі таємного голосування на посаду предстоятеля Православної церкви України після того, як свою кандидатуру зняв митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Про це йдеться в матеріалі «Української правди» «Митрополит Київський Єпіфаній. Як в Україні з’явилася автокефальна Церква».
Як наголошується в публікації, під час собору УПЦ Київського патріархату 13 грудня предстоятель УПЦ КП Філарет сподівався одноголосно затвердити Єпіфанія єдиним кандидатом.
Але навіть при відкритому голосування 12 з близько 40 членів собору підтримали митрополита Луцького Михайла.
«Невизначеності додав і президент Порошенко, який спробував пролобіювати на місце предстоятеля митрополита Вінницького Симеона з Московського патріархату», – йдеться в матеріалі.
За даними УП, після першого туру голосування підтримку майже порівну поділили між собою митрополити Михайло, Симеон і Єпіфаній.
«І тут позиція групи Філарета стала ключовою. Як розповів УП один з присутніх на Соборі, волинського владику «вмовили» зняти свою кандидатуру. Підтримувати ж вихідця з Московського патріархату архієреї КП не мали ні найменшого наміру. Єпіфаній переміг з відривом в майже 20 голосів», – йдеться в публікації.
Як бачимо, Порошенко і тут не обійшовся без звичних інтриг.
При цьому він хотів поставити на місце предстоятеля митрополита з МП, де сам був а можливо і досі є дияконом.
До речі, архієпископ Євстратій (Зоря) заявив, що після Об’єднавчого Собору церква одержить нову офіційну назву.
«Офіційна назва відповідно до Статуту – Православна Церква України», – написав Євстратій Зоря на своїй сторінці в Facebook.
Тобто, скорочено нова церква буде називати ПЦУ.
Як повідомлялось, намісник Почаївської лаври митрополит Володимир поскаржився президенту Петру Порошенку на тиск і попросив про заступництво. У своєму зверненні він згадує про, що у минулому Порошенко і сам був іподияконом УПЦ МП. В адміністраціх президента цю інформацію спростували.
Учора стало відомо, що вселенський патріарх Варфоломій запросив новообраного предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на вручення томосу до Стамбула 6 січня.
Читайте також: Без об’єднання. П’ять головних висновків після собору нової церкви