Politerno > Україна і світ > Мінфін США ввів санкції проти 6 росіян і 8 компаній за атаку в Керченській протоці

Мінфін США ввів санкції проти 6 росіян і 8 компаній за атаку в Керченській протоці

  • Березень 15, 2019
  • 150 Переглядів
  • Comments Off

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти шести громадян РФ і вісьмох компаній у відповідь на триваючу агресію Росії в Україні.

Про це йдеться у повідомленні пресс-служби Мінфіну США, передає Європейська правда.

“Сьогоднішній крок спрямований на окремих осіб та суб’єкти, які відіграють важливу роль у невиправданих російських атаках на українські військово-морські судна в Керченській протоці, анексії Криму та підтримці незаконних сепаратистських виборів на сході України. Ці дії доповнюють санкції, які сьогодні приймаються також Європейським Союзом та Канадою, і підкреслюють силу та відданість трансатлантичного партнерства для протидії подальшій дестабілізуючій поведінці Росії”, – йдеться у повідомленні.

Рішення передбачає, що все майно та інтереси у власності визначених фізичних та юридичних осіб блокуються, а особам в США заборонено здійснювати операції з ними.

У санкційний список внесли чотирьох російських чиновників, які були причетні до нападу у Керченській протоці:

– Геннадій Медведєв, заступника директора прикордонної служби Федеральної служби безпеки Росії;

– Сергій Станкевич, начальник прикордонної служби Федеральної служби безпеки Росії;

-Андрій Шеін, заступник начальника прикордонної служби та начальник відділу берегової охорони Федеральної служби безпеки Росії.

– Руслан Ромашкін, начальника пункту управління командуванням Федеральної служби безпеки Російської Федерації для Республіки Крим та Севастополя.

“Медведєв і Станкевич безпосередньо контролювали і організовували напад на українські кораблі і їх екіпажі, а Шеін брав участь в операції із захоплення українських кораблів і екіпажу”, – зазначили в міністерстві.

У список потрапили шість російських оборонних компаній із діяльністю в Криму, деякі з яких незаконно привласнили українські державні активи для надання послуг російським військовим:

– Ярославський суднобудівний завод, який будував судна для ФСБ і Міністерства оборони Росії;

– Зеленодольський суднобудівний завод ім. Горького – один з найбільших виробників суден у Росії, випускає для російського флоту фрегати і корвети.

– АТ “Концерн Океанприбор” – виробник гідроакустичного обладнання та поставляє комплектуючі для ВМФ Росії.

– ПАТ “Звєзда” – постачальник дизельних двигунів для ВМФ Росії.

– АТ “Завод Фіолент” – виробник електроніки у Криму, що поставляє деталі для використання в російській військовій техніці. Фіолент був незаконно привласнений Російською Федерацією після анексії Криму в 2014 році.

– “Судокомпозит” – кримський виробник оборонних компонентів, що постачаються для російського військового використання. Був незаконно привласнений Російською Федерацією після анексії Криму.

– ТОВ “СК Консоль-Строй ЛТД” – одна з найбільших будівельних компаній Криму.

– ТОВ “Нові проекти” – має ліцензії на проведення геологічних досліджень, розвідку та видобуток сировинних вуглеводневих матеріалів у Чорному морі.

Нагадаємо, 15 березня Рада ЄС запровадила індивідуальні санкції восьми громадян Росії у зв’язку з керченською агресією.

Як повідомлялось, сьогодні уряд Канади оголосив про запровадження санкцій проти 114 осіб та 15 компаній, причетних до анексії Криму, захоплення українських моряків та дестабілізації ситуації на Сході України.

Please follow and like us: