Politerno > Україна і світ > Луценко заявив, що посол США давала йому список людей, яких просила не переслідувати

Луценко заявив, що посол США давала йому список людей, яких просила не переслідувати

  • Березень 21, 2019
  • 631 Переглядів
  • Comments Off

Генпрокурор Юрій Луценко стверджує, що посол США в Україні Марі Йованович дала йому список людей, яких попросила “не переслідувати”.

Про це він заявив в інтер’ю виданню The Hill.

“На жаль, на першій зустрічі посол США в Києві (Марі Йованович — ред.) дала мені список людей, яких ми не повинні переслідувати”, – сказав Луценко.

Генпрокурор назвав це неприпустимим.

“Ніхто в цій країні, ні наш президент, ні наш парламент, ні наш посол не перешкодять мені виявляти, чи був злочин”, – зазначив він.

Водночас Державний департамент США назвав заяву Луценка “відвертою вигадкою”.

В американському відомстві додали, що наразі не допомагають ГПУ, але раніше намагалися “підтримати фундаментальну реформу сфери юстиції, в тому числі після Революції Гідності 2014 року”.

“Коли політична воля для справжніх реформ, проведених послідовними генеральними прокурорами, виявилася недостатньою, ми скористалися нашою відповідальністю перед американськими платниками податків і перенаправили допомогу більш продуктивним проектам”, – зауважили у Держдепартаменті.

Крім того, Луценко додав, що не отримав від американського посольства в Україні близько чотирьох мільйонів доларів, які воно повинно було виділити на його відомство.

Генпрокурор назвав цю ситуцію “досить дивною” і вказав на те, що кошти були призначені, але він їх “ніколи не отримав”.

Я повідомлялось, Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що другий фігурант розслідування Bihus.info Віталій Жуков став підозрюваним у рамках кримінального провадження про ухилення від сплати податків.

Читайте також: Луценко заявив, що Бігус зламував коди з диска із матеріалами справи – реакція соцмереж (Відео)

Please follow and like us: