Politerno > Україна і світ > Коломойський симпатизує Тимошенко, але за “дорогу молодим” (Відео)

Коломойський симпатизує Тимошенко, але за “дорогу молодим” (Відео)

 • 22 Березня, 2019
 • 770 Переглядів
 • Comments Off

Бізнесмен Ігор Коломойський прагне поразки Петра Порошенка на виборах президента, але заперечує фінансування його основних конкурентів – Юлію Тимошенко й Володимира Зеленського.

Про це він розповів у розмові з кореспондентом ВВС Джоном Фішером кілька тижнів тому в Ізраїлі, тези з якої наводить “ВВС News Україна“.

“Я не хочу, аби він (Порошенко – ред..) отримав ще один термін. Я вважаю, що перший термін – це п’ять років розчарувань через його правління”, – заявив Коломойський.

Він покладає на президента відповідальність за всі проблеми країни – “війну, розруху, падіння ВВП, еміграцію з України та зменшення кількості населення”.

Також Коломойський вважає, що зараз на ЗМІ чиниться великий тиск.

“Таких ганебних спроб узурпувати телепростір, які відбуваються за Порошенка, такого навіть при Януковичі та Кучмі не було. Щоб дзвонили журналістам, давали “темники” з адміністрації, про що говорити, про що не говорити, як показувати”, – наполягає Ігор Коломойський.

Бізнесмен намагався однозначно не висловлювати підтримку жодному кандидату, але найтепліші відгуки були щодо Зеленського і Тимошенко, зазначає BBC.

“Я вважаю, хоч вона (Тимошенко – ред.) і не належить до молодого покоління політиків, але це людина, яка, як кажуть, пройшла і Крим, і Рим, злети й падіння… Вона однозначно буде кращою, але треба давати дорогу молодим”, – заявив Коломойський на запитання, чи буде Тимошенко хорошим президентом.

Але головні сподівання він покладає на Зеленського, якого вважає символом зміни поколінь: “Як закінчується зима і приходить весна. Хочеться жити у країні, якою керують молоді й симпатичні люди”.

Пряму грошову підтримку Зеленського й Тимошенко на виборах Коломойський заперечив:

Фінансову підтримку можете відразу відкидати. Навіть якби я хотів фінансово підтримати, то не зміг би, бо обмежений через заморозку активів Високим судом Лондона”.

Олігарх також не підтвердив, що Зеленський – його креатура.

ВВС запитала, чи правда, що Володимир Зеленський є креатурою Ігоря Коломойського й чи він його контролює.

“У нас із Зеленським є контрактні відносини: між телеканалом, де я є акціонером, і його продакшн-студією. Я вважаю, що телевізійна група “1+1” дуже зацікавлена у контракті з “Кварталом” Зеленського, де він є фронтменом. Це – всі наші стосунки. У нас немає спільного бізнесу”, – сказав Коломойський.

Бізнесмен натякнув, що швидкість реакції, гумор та ерудиція в Зеленського навіть кращі за його власні, а тому і говорити про креатуру недоречно:

“Не може людина з нижчим інтелектом і нижчою ерудицією впливати на більш розумного і талановитого. Тому я можу сказати, що він достатньо самостійний, навіть повністю самостійний”.

Відсутність жодного політичного досвіду у Зеленського, не турбує Коломойського: “Зміна поколінь – це завжди болючий процес. Завжди здається: як же ми дамо “рулити” молодим, вони ж без досвіду і нічого не зможуть зробити і варто залишити досвідчених політиків. Але результату немає (з досвідченими – ред.)”.

На питання, чи може він уявити, як “комедіант” Зеленський протистоятиме президенту Росії Володимиру Путіну, бізнесмен сказав, що це і Порошенкові не дуже вдається.

Читайте також: З ким зустрінеться Тимошенко у другому турі, Зеленським чи Порошенком? – експертне опитування

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •