Politerno > Україна і світ > Порошенко лякає узурпацією влади Зеленським та каже, що на суди і тарифи не впливає

Порошенко лякає узурпацією влади Зеленським та каже, що на суди і тарифи не впливає

  • Квітень 17, 2019
  • 620 Переглядів
  • Comments Off

У разі перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського, можуть бути реалізовані плани узурпації влади.

Про це президент України Петро Порошенко сказав під час дискусії з представниками громадських організацій в середу в Києві, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Якщо в планах іншого кандидата, опонента буде повернення до Конституції 1996 року, як робив уже один з їхніх попередників, я думаю, що це буде узурпація влади, і ці плани також існують”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що виборці повинні розуміти свою відповідальність за президентські вибори 21 квітня.

Відповідаючи на запитання присутніх, Петро Порошенко заявив, що не може телефонним дзвінком впливати на рішення судів у справах корупціонерів, бо це не повноваження президента.

“Я не кат і не суддя, і в повноваженнях президента, принаймні, президента Петра Порошенка, немає права дзвінком телефону судді запроторювати за грати. Те, що від мене вимагають. Я якраз проти цього боровся”, – сказав Порошенко.

За його словами, несправедливо, що судовій владі і антикорупційній структурі, створили всі умови, а винним у тому, що не сидять у в’язницях корупціонери, називають Порошенка.

Порошенко заявив, що також хоче бачити перші вироки над корупціонерами.

“Питання, чому корупціонери не сидять, у мене таке ж саме до керівників антикорупційних структур. Просто не за адресою (питання – ред.)”, – відповів він.

Порошенка також обурює, що в Україні по три роки тривають безрезультатні розслідування.

“Перше, що у нас роблять детективи, прокурори – біжать на прес-конференції, бо вони борються за свій особистий рейтинг, а в результаті вони знищують справи і відповідні структури”, – вважає Порошенко.

У зв’язку з перезавантаженням судів першої інстанції, за словами Порошенка, в Україні створили Антикорупційний суд.

Порошенко вважає, що ВРП та ВККС працює ефективно, тому що спрацювало оперативно в питанні створення Антикорсуду.

За його словами, якщо зараз проводити перезавантаження ВККС, ВРП – це паралізує судову систему.

“У нас ще є подання до Конституційного суду, яке взагалі прагне анулювати судову реформу і повернути всіх старих суддів. Це величезна небезпека”, – повідомив Порошенко про спробу повернення “порядків часів Януковича”.

Тоді, за словами Порошенка, можна буде штампувати вироки за дзвінком, а засуджених одразу розстрілювати.

“А може і судів тоді не треба. У нас можна буде створити трійки НКВС і прямо по трійкам штампувати вироки, і прямо там же і розстрілювати. Народ плескати буде”, – сказав президент. 

У відповідь на запитання про тарифи президент Петро Порошенко заявив, що був би радий знизити тарифи, але це не в компетенції глави держави.

“Я відповім на “провокацію” абсолютно чітко: я разом із українським народом вимагаю зниження тарифів – тим більше, що від президента це аж ніяк не залежить. Ну, якщо народ хоче – треба це робити”, – сказав Порошенко, сміючись.

“А тепер серйозна відповідь. Зараз для цього ринок – не президент, не прем’єр, не НАК “Нафтогаз”, а ринок – створив необхідні умови, бо і спотові контракти, і контракти на хабах у Європі дозволяють нам точно не підвищувати в травні тарифи”, – додав він

Порошенко нагадав: “Нас лякали:тим, що в травні тариф буде 10, 11, 12 – побачите! От побачите, не буде. А вони брехали”.

“На сьогодні уряд готовий, але я не хочу забирати ні хліб, ні роботу уряду. Вони самі мають повідомляти і приємні речі. Хоча мені напередодні виборів сказати б: це я зробив… Це не так”, – заявив чинний президент.

Порошенко додав, що призначення чи відставка Андрія Коболєва з керівної посади  НАК “Нафтогаз” – це не компетенція президента.

“Я почув, що є пропозиція перерахувати тарифи. Уряд – власник НАК “Нафтогаз”, уряд затверджує фінансовий план. Працює там рада незалежних директорів, із якими уряд  знаходить компроміс. І я був дуже щасливий, що якщо ціни дешевші на зовнішніх ринках, українці мають платити менше”, – заявив він

“Це не входить у протиріччя з моєю стратегією не бути популістом, бо є абсолютно чітке обґрунтування”, – наголосив Порошенко.

Читайте також: У Порошенка повідомили, про що досі дискутують із штабом Зеленського

Please follow and like us: