Politerno > Україна і світ > Зеленський жорстко “наїхав” на силовиків Житомирщини через бурштин. Як це було (Відео)

Зеленський жорстко “наїхав” на силовиків Житомирщини через бурштин. Як це було (Відео)

  • Серпень 12, 2019
  • 984 Переглядів
  • Comments Off

Президент Володимир Зеленський доручив звільнити керівників поліції у 9-районах та голів СБУ у Рівненській, Волинській та Житомирській областях через причетність до схем із незаконного видобутку бурштину.

Це сталось під час наради за участю президента у Житомирі.

Також він хотів почути прокурора області, але той знаходиться у відпустці.

За даними президента, проблема незаконного видобутку бурштину загострилася у 2014 році.

У свою чергу, керівник Національної поліції Сергій Князєв доповів, що боротьба з цим важлива для Волинської, Житомирської та Рівненської областей.

“Ми почнемо працювати по всіх прізвищах у цих трьох областях, щоб вони збирали свої речі і змінили адресу свого існування, змінили країну свого життя. Це буде найм’якший варіант.

У цій схемі і Нацполіція, і Служба безпеки, і таке інше. У Житомирській області, я так розумію Олевський і Овруцький райони. Керівників райвідділів поліції я дуже прошу звільнити”, – сказав Зеленський.

“Зробимо”, – відповів Князєв. 

У залі додали, що проблема є і в Коростенському районі, – начальник Нацполіції пообіцяв розібратися комплексно.

Зеленський також спитав керівника поліції області: “Що у вас відбувається в області?”. Той відповів, що йде боротьбі з незаконним видобутком бурштину.

“Вам приємно, що про вашу поліцію кажуть, що “всі теж у схемі”?”, – дорікнув глава держави.

Начальник поліції області відповів, що викрили начальника Олеського району,  та й загалом результати діяльності за останні 3 роки покращилися: “Ми майже припинили масовий видобуток. Зупинити практично нереально, бо треба дуже великі сили”.

Зеленський перервав його: “Я вам не вірю. Я буду говорити з керівником. Я теж вам рекомендую дуже покинути свою посаду. Я буду говорити з паном Князєвим. За 4 роки ви кажете, ви припинили, – а в нас є економічні висновки, що ви тут припинили, хто припинив.

Знаючи, що ми прилітаємо, припинили. Ну, і про польську біржу – окремо, якщо хочете, послухайте… Може, ви й нормальна людина і у схемі не були, але ви не можете нічого зробити з піратами бурштиновими”.

“Служба безпеки теж у цій схемі”, сказав Зеленський голові Служби безпеки в області .

Відповідь, що СБУ працює і управління вилучило понад 13 тонн бурштину, Зеленського не задовольнила: “Ми змінимо голову Служби безпеки у Житомирській області. Я хотів би, щоб Іван Геннадійович Баканов розглянув іншу кандидатуру”

Почувши, що прокурор області у відпустці, президент заявив: “У якій відпустці? За межами України? А коли відпустка почалася? А є заява з датами? Я хочу побачити, коли він пішов у відпустку. А ви можете нам доповідь з приводу бурштину і тих прокурорів, хто кришує?”..

Під час наради президент заслухав заступника прокурора області Олега Мостиховського про протидію схемам у бурштинокопанні, але за кілька хвилин перебив його.

“Ви кажете мені зараз про дрібниці, якісь штрафи, якась група працює. Ми говоримо про глобальну проблему. І хочемо вирішити цю проблему. А ви зараз мені зовсім не допомагаєте”, – обурився Зеленський.

Він запитав, чи знає заступник прокурора головного лісівника Житомирщини Курінського Андрія Борисовича.

Дивіться на відео з 18 хвилини.

В цей час сам Курінський підвівся, і Зеленський вже звернувся до нього:

“Доброго дня. Ну, ви в цій схемі, мені пишуть. Дивно? Ну як дивно? У мене є статистика, ви в цій схемі, все вирішується через вас. Наклеп? Ким наклеп? Ну, ви нічого не знаєте? Що відбувається в цілому в області? Ви на нас дивитесь, як на… вибачте, не хочу казати, бо в ефірі ми”.

“Нам кажуть, ви в схемі. Ви особисто. О, ще є такий бандит “Пірат” Віктор Олійник. І про нього нічого не знаєте? Не знаєте цю людину навіть? Угу… Зрозумів вас. Ну добре, будемо по-іншому. А дуже хочете працювати? Ви не корисні державі. Не корисні”, – сказав Зеленський.

Після цього новопризначений голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко розповів, що в області останні 5 років “вакханалія і корупція” і додав, що ініціюватиме аудит усіх лісових господарств області.

Зеленський знову повернувся до Курінського:

“Ви скільки років працюєте? 5 років. Це все при вас виходить. Розумієте? Саме 5 років розграбувань. Якщо ви не потрібні державі, можете піти пошукати іншу роботу? Ви можете сам звільнитися? Чи будете, як податківці – вони з однієї області тікають від нас в іншу. Можна домовитись, що звільняєтесь і все. Коли треба? Треба 5 років тому, я вже це зрозумів. Тому треба, якщо можна, завтра. Можна? Так. Дякую вам”, – підсумував Зеленський.

У підсумку, президент Володимир Зеленський зажадав звільнення керівників поліції у 9-районах та голів СБУ у Рівненській, Волинській та Житомирській областях.

“Звертаюся до пана Князєва (глави Нацполіції Сергія Князєва – ред.) і Баканова (в.о. глави СБУ Іван Баканов – ред). І так, Рівненська область: Рокитнівський, Дубровицький, Володимирецький, Зарічненський і Сарненський райони – керівників райвідділів, будь ласка, звільніть. Вони не допомагають нашій країні, а потім ми розберемось, хто в схемі з них, а хто ні. Житомирська область – Олевський та Овруцький райони і Волинська область – Ратнівський і Любешівський райони. Це я до пана Князєва. До пана Баканова – змінюйте голів СБУ у трьох областях: Рівненська, Волинська і Житомирська області”, – заявив Зеленський.

Заступник голови ОП з економічних питань Олексій Гончарук зазначив, що Україна могла б офіційно отримувати мільярди доларів за видобуток бурштину, а натомість варварськими методами коштовне каміння добувають незаконно і вивозять за кордон.

Гончарук порадив звільнити очільників всіх правоохоронних органів (СБУ, прокуратури, поліції) у районах, де видобувають бурштин, бо вони працюють заодно і на руку бандитам.  

Також Гончарук натякнув, що до схеми причетні і регіональні очільники держлісагентства і держгеонадр.

За його словами, ці люди мають добровільно написати заяви про звільнення за власним бажанням.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час візиту на Житомирщину призначив нового голову облдержадміністрації Віталія Бунечка.

Please follow and like us: