Politerno > Україна і світ > Генпрокуратура підтвердила оголошення підозри Вілкулу та Колеснікову

Генпрокуратура підтвердила оголошення підозри Вілкулу та Колеснікову

  • 6 Вересня, 2019
  • 861 Переглядів
  • Comments Off

Генеральна прокуратура повідомила, що колишнім народним депутатам “Опозиційного блоку” Олександру Вілкулу та Дмитру Колеснікову оголосили про підозру.

Нагадаємо, 6 вересня вранці екс-генпрокурор Юрій Луценко повідомив про оголошення підозри Вілкулу та Колеснікову. За його словами, щодо них також розпочали процедуру розшуку. Він зазначив, що підозри оголосили тільки зараз, бо в минулому році Вілкул та Колесніков були народними депутатами, і на них поширювалася недоторканість.

У пресслужбі ГПУ підтвердили, що кримінальне провадження відкрили за статтею про зловживання владою.

“Прокуратурою Дніпропетровської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації (народного депутата України восьмого скликання) за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки)”, – йдеться у повідомленні.

У повідомленні ГПУ не вказані імена підозрюваних, однак у коментарі “Радіо Свобода” прокурори підтвердили, що мова йде про Вілкула та Колеснікова.

За даними ГПУ, протягом 2011-2012 років колишній голова Дніпропетровської ОДА, яким на той момент був Вілкул, всупереч положенням Земельного кодексу надавав земельні ділянки сільськогосподарського призначення гірничо-збагачувальним комбінатам. Для цього змінили цільове призначення земель із сільськогосподарського на промислове.

Він знав, що облдержадміністрації не мають повноважень розпоряджатися землями, які належать на праві приватної (колективної) власності сільськогосподарським підприємствам. У результаті його протизаконних дій близько 2 тисяч власників паїв понесли збитки у вигляді вибуття із їх власності земельних ділянок загальною площею майже 21 га, на суму понад 12 млн грн. Окрім того, через знищення родючого шару ґрунту держава понесла збитки на суму майже пів мільйона гривень.

Колеснікова прокуратура підозрює у зловживання службовим становищем. За даними ГПУ, будучи головою Агентства держмайна, з червня по грудень 2012 року Колесніков “вчинив незаконні дії, внаслідок чого стало можливим відчуження об’єктів нерухомості – виробничого та лабораторно-побутового корпусу Державного підприємства “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Осади” у Дніпрі загальною площею майже 7 тис. кв м”.

Інститут є єдиним в Україні підприємством, яке виробляло стволи реактивних систем залпового вогню “Град”, “Смерч”, “Ураган”, систем охолоджування головок самонаведення ракет та труб. В Генпрокуратурі зазначили, що підприємство має  стратегічне значення для економіки й безпеки держави. Інститут не підлягає приватизації, не може бути відчуженим, вилученим, переданим до статутного капіталу господарських організацій.

“5 вересня 2019 року йому повідомлено про підозру у вчиненні вказаних злочинів. Досудове розслідування триває”, – додали в ГПУ.

25 травня минулого року Юрій Луценко, який тоді обіймав посаду генпрокурора, вніс в апарат Верховної Ради подання про надання згоди парламенту на притягнення до кримінальної відповідальності Дмитра Колєснікова і Олександра Вілкула.

Спікер парламенту Андрій Парубій одразу ж направив подання до Регламентного комітету.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE