Politerno > Україна і світ > Тимошенко вимагала зняти з розгляду законопроєкт про розпродаж землі, продовжити мораторій та провести референдум (Відео)

Тимошенко вимагала зняти з розгляду законопроєкт про розпродаж землі, продовжити мораторій та провести референдум (Відео)

  • 11 Листопада, 2019
  • 1321 Переглядів
  • 0

«Батьківщина» вимагає від президента та уряду зняти з розгляду законопроєкт №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та продовжити на рік відповідний мораторій.

Про це Юлія Тимошенко заявила в понеділок на засіданні Погоджувальної ради голів депутатських фракцій, комітетів і груп, передає “Інтерфакс-Україна“.

Ми вимагаємо від імені аграріїв і громадян України, де 75% громадян не підтримують продажу землі і 81% проти продажу землі іноземцям, зняти ці законопроекти з розгляду, поставити наразі це питання на публічне голосування і проголосувати мораторій на продаж землі на один рік. Я прошу поставити це питання на голосування наразі. Для цього і збирається погоджувальна рада, щоб ми тут ухвалювали рішення, а не люди, які під стінами парламенту і офісу президента”.

Тимошенко згадала про акції протестів, які проходять у понеділок у 13 областях під егідою Всеукраїнської аграрної ради і внаслідок яких автомобільні дороги блокували противники створення ринку сільськогосподарських земель.

«Батьківщина» вимагає усі суттєві питання життя країни вирішувати лише референдумом. Ми вимагаємо у президента, якщо хтось хоче розпродавати територію України, провести всеукраїнське голосування і запитати дозволу в людей. Також необхідно створити Державний фонд, який зможе викуповувати в усіх охочих їхні приватні паї за ринковими цінами, та Всеукраїнську координаційну раду для опрацювання стратегії розвитку фермерства, малого і середнього сільгоспвиробництва», – зазначила політик.

Юлія Тимошенко послалася на думку провідних українських вчених, які публічно заявили, що розпродаж сільськогосподарських земель матиме вкрай негативні наслідки для майбутнього країни.

«По-перше, це загроза національній безпеці, витіснення з сільськогосподарського ринку всіх малих та середніх сільгоспвиробників, втрата потенційних робочих місць, повне звуження зайнятості людей в аграрному секторі, знищення сільськогосподарських територій і руйнування демографічного й економічного потенціалу розвитку сімейного фермерства», – додала народний депутат.

Лідер «Батьківщини» нагадала, що 231 рада (15 обласних, 87 міських, 124 районні, 5 районних у містах) ухвалила звернення до президента та уряду з вимогою зупинити розпродаж України. А вітчизняні аграрії, які сьогодні провели попереджувальні акції в 17-ти областях, перекривши технікою дороги, готові до куди масштабніших протестів.

«Або ви припините цю аферу, або люди в країні повстануть. І повстануть справедливо!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

 

Ірина Геращенко з фракції “Європейська солідарність” заявила, що її фракція підтримувати законопроект №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” не буде.

З аналогічними вимогами також виступили співголова фракції “Опозиційна платформа “За життя” Юрій Бойко та співголова депутатської групи “За майбутнє” Віктор Бондар.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков виніс на розсуд погоджувальної ради питання про зняття з порядку денного цього законодавчого акту, а пропозицію щодо мораторію на продаж землі на голосування не виносив, оскільки профільний аграрний комітет не рекомендував її до розгляду.

За результатами голосування голів фракцій, у якому враховується кількість депутатів-членів, пропозицію Тимошенко було відхилено – а отже проєкт закону №2178-10 залишається в порядку денному.

Його планують розглянути у вівторок, 12 листопада.

11 листопада прем’єр-міністр Олексій Гончарук прийшов на погоджувальну раду парламенту і закликав Верховну Раду розглянути в останні пленарні тижні 2019 року важливі для врегулювання земельних відносин законопроєкти.

Нагадаємо, на Київському міжнародному економічному форумі керуючий партнер ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне заявив, що швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки. Погодися з ним заступник керівника управління корпоративних фінансів Європейського інвестиційного банку Жан-Жак Сулакру.

У інтерв’ю для DT.UA Сату Кахконен, директорка Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови заявила, аби земельна реформа була проведена правильно, потрібно щоб землю купувала не лише обмежена кількість людей, адже це призведе до великих концентрацій земельних банків.

Щоб цього не відбулося, дуже важливо, щоб, крім закону, який власне скасує мораторій на продаж землі, були створені інші нормативно-правові запобіжники, які унеможливили б концентрацію земель.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE