Politerno > Україна і світ > Через “тіньовий ринок” пального бюджет недоотримав 25 мільярдів – Рахункова палата

Через “тіньовий ринок” пального бюджет недоотримав 25 мільярдів – Рахункова палата

  • 28 Лютого, 2020
  • 545 Переглядів
  • 0

Протягом двох років через “тіньовий ринок” бензину та дизпального держбюджет недоотримав акцизного податку на суму 25 мільярдів гривень.

Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан на своїй сторінці у Facebook.

“Чверть від офіційного ВВП України, або 846 млрд грн, становлять тіньові операції. Це дані дослідження НБУ та інших відомств. Причому значна частина тіньової економіки породжена готівковими розрахунками – 702 млрд грн. За результатами аудиту ефективності адміністрування надходжень до держбюджету від реалізації пального нашими аудиторами було виявлено, що за 2 роки обсяг “тіньового ринку” бензину та дизпалива міг становити до 4,6 млн тонн, а держбюджет недоотримав акцизного податку на суму 25 млрд грн”, – написав Пацкан.

Він зазначив, що Рахункова палата надала конкретні рекомендації ДФС, як покращити їхню роботу з адміністрування цього акцизу. Результат – вже внесено відповідні зміни до Податкового кодексу.

Інший приклад – минулого року провели аудит щодо справляння акцизу з тютюну та тютюнових виробів. Висновок Рахункової – через значний обсяг тіньового ринку у цій сфері до держбюджету у 2018 році не було сплачено близько 2 млрд грн, підкреслив посадовець.

На думку наших фахівців, змінити ситуацію може впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) “Електронна акцизна марка”.

“На жаль, тіньова економіка є навіть у розвинених країнах, проте її масштаби відносно невеликі – 5–15% ВВП. За оцінками експертів, вона становить 14% у Німеччині, 11% у Франції та 8% Швейцарії. Україна має вийти на рівень розвинених країн. Для цього потрібно вжити низку заходів, зокрема – у боротьбі з корупцією та крадіжок з держбюджету. І Рахункова докладає максимум зусиль, щоби державні кошти не осідали у кишенях нечистих на руку суб’єктів, а держава отримувала належні податки в повному обсязі”, – зауважив Пацкан.

Читайте також: Рахункова палата спростовула цифри у звіті Кабміну: держбюджет недовиконано за доходами на 37,8 млрд грн

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE