Politerno > Україна і світ > Через карантин майже 700 тисяч українців втратили роботу

Через карантин майже 700 тисяч українців втратили роботу

  • 27 Березня, 2020
  • 1207 Переглядів
  • 0

За два тижні карантину кількість безробітних в Україні зросла на близько 500-700 тисяч людей.

Такі дані про темпи зростання безробіття озвучив “Укрінформу” президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков. 

Він розповів, що безробіття передовсім торкнулося тих людей, які до карантину працювали неофіційно. Таких в Україні було аж близько 3,5 мільйонів.

З цієї кількості 1 мільйон людей – це ті, хто працював на підприємствах, які закрилися чи припинили роботу на карантин. Як наслідок близько 500-700 тисяч людей зараз не мають роботи,
– заявив Чижиков.

За його словами, ще до карантину в Україні безробітних було близько 1,5 мільйона людей. Зараз цей показник зріс приблизно до 2-2,2 мільйона.

З показником тих людей, які в умовах карантину тимчасово не працюють, ситуація ще гірша. За оцінкою торгово-промислової палати, кількість таких становить близько 4 мільйонів осіб.

Проблеми виникли зокрема через те, що уряд не міг одразу визначитися з термінами карантину. Мовляв, більшість підприємств психологічно готувалися, що 4 квітня повернуться до роботи.

“Через продовження надзвичайної ситуації до 24 квітня багато хто з підприємців ставить питання: як зараз заробляти гроші в умовах карантину. У більшості з них запас міцності до середини – кінця квітня. У середнього і великого бізнесу запас дещо більший – 2-3 місяці”, – розповів Геннадій Чижиков.

За даними Державної служби статистики, у грудні 2019 року в Україні було 1 мільйон 480 тисяч безробітних, хоча протягом усього року загальна кількість знизилася на майже 200 тисяч людей.

Найбільше безробітних було у вікових категоріях 40-49 років (393 тисячі людей) і 50-59 років (312 тисяч безробітних).

Нагадаємо, задля прискорення оформлення українців, які повертаються з Польщі до анонсованого президентом закриття кордону, відкрито піший напрямок руху поряд з пунктом пропуску “Краківець”.

Також стало відомо, що в Україні під час карантину будуть заборонені звільнення державних службовців, у цей період за ними повинні зберігатися трудові права і оплата праці.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE