Politerno > Україна і світ > “Слуга народу” каже, що зняла свою кандидатуру у комісію ДБР під тиском Зеленського

“Слуга народу” каже, що зняла свою кандидатуру у комісію ДБР під тиском Зеленського

 • 4 Червня, 2020
 • 371 Переглядів
 • 0

Народна депутатка з фракції “Слуги народу” Юлія Яцик зняла свою кандидатуру у члени конкурсної комісії для відбору керівника Державного бюро розслідувань на прохання президента Володимира Зеленського.

Про це Яцик повідомила на своїй Facebook-сторінці.

Під час засідання комітету 3 червня його голова Денис Монастирський повідомив, що від Верховної Ради буде обрано одного нардепа і двох представників громадськості (згідно закону представників від ВР має бути три).

Раніше комітет пропонував Верховній Раді делегувати в комісію двох нардепів і одного представника громадськості. До списку входили нардепи від “Слуг народу” Юлія Яцик і Владлен Неклюдов. Проте Рада 19 травня провалила голосування за це призначення, тому комітет почав знову обирати кандидатів.

Монастирський озвучив прізвища 14 нардепів, що були висунені як кандидати. Серед них були самовисуванці Яцик і Неклюдов. Проте Яцик заявила, що після прохання президента Зеленського знімає свою кандидатуру, хоча під час попереднього голосування набирала найбільше голосів підтримки на комітеті.

Під час рейтингового голосування 3 червня найбільше голосів набрав Неклюдов (12 голосів), який врешті став єдиним нардепом-кандидатом в комісію для відбору керівника Державного бюро розслідувань.

“Вчора на засіданні Комітету ми повинні були затвердити кандидатури від Верховної Ради до конкурсної комісії з відбору керівників Державного бюро розслідувань (ДБР) – одного нардепа та двох науковців.

Всі кандидатури висувалися як від фракцій, так і шляхом самовисування, і повинні були вибиратися членами комітету шляхом рейтингового голосування (перемагає той, хто набере найбільшу кількість голосів).

Напередодні голосування з усіх кандидатів від народних депутатів члени Комітету підтримали мою кандидатуру (як і в минулий раз, коли я набрала найбільшу кількість голосів з усіх кандидатів)…

У підсумку, за наполяганням Президента я зняла свою кандидатуру і не брала участі в подальшому засіданні комітету”, – зазначила Яцик.

В коментарі для Цензор.нет Яцик заявила, що зняла свою кандидатуру в комісію з відбору керівництва ДБР на користь колеги по фракції Владлена Неклюдова під тиском Офісу президента, інакше членів комітету ВР з правоохоронної діяльності “ламали б через коліно”.

Яцик стверджує, що комітет спочатку розглядав 2 кандидатури – її і колеги по фракції Владлена Неклюдова.

“Чому Владлен? Тому що на ньому наполягав спочатку Офіс президента, а я набрала максимальну кількість голосів з усіх кандидатів, причому з таким істотним відривом”, – розповіла вона.

“У певний момент до нас з Офісу президента приїхав представник, який сказав, що потрібно би підтримати кандидатуру Владлена Неклюдова, оскільки це людина, яку підтримував або лобіював президент. На що члени Комітету сказали: почекайте, у нас була визначена процедура рейтингового голосування, і ми будемо голосувати за власним волевиявленням”, – пояснила Яцик.

За її словами, наступного дня після цього надійшло ще одне “наполегливе прохання” зняти її кандидатуру. В якій формі було висловлене ​​ця прохання і хто з представників Офісу президента її озвучив, Яцик повідомляти відмовилася.

“Я не могла відмовити в цьому проханні. Я не хотіла, щоб членів Комітету, як кажуть, “ламали через коліно” і якось примушували не голосувати. Я все прекрасно розумію, я доросла людина. Тому я прийняла таке рішення”, – стверджує Яцик.

Неклюдов на засіданні комітету, за її словами, не заперечував підтримку з боку ОП.

“Він сказав, що я до президента не ходив, не просив, це зробили інші люди за мене. Саша Куницький запитав його: чи вважаєш ти допустимим так чинити і чи вважаєш ти це нормою? Він сказав: так, я вважаю, що це цілком прийнятно”, – розповіла Яцик.

Довідка: директор ДБР призначається на 5 років президентом за поданням спеціальною комісії, до якої входить три особи від президента, три від Верховної Ради і три від міжнародних організацій, яких затверджує Кабінет міністрів.

Конкурсна комісія вважається повноважною у разі затвердження в її складі не менше шести осіб.

Нагадаємо, під час робочої зустрічі з бізнесом на Хмельниччині, президент Володимир Зеленський особисто зателефонував голові “Укрексімбанку” Євгену Мецгеру, після того, як бізнесмени розповіли про труднощі з реструктуризацією кредитів.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь