Politerno > Україна і світ > Слідом за “Батьківщиною”, ще чотири фракції виступили проти закону Зеленського про розпуск КС

Слідом за “Батьківщиною”, ще чотири фракції виступили проти закону Зеленського про розпуск КС

  • 3 Листопада, 2020
  • 894 Переглядів
  • 0

Фракції “Голос”, “Європейська солідарність”, “Опозиційна платформи – За життя” та депутатська група “За майбутнє” у Верховній Раді виступають проти прийняття законопроєкту авторства президента Володимира Зеленського, який пропонує розпустити Конституційний суд.

Відповідні заяви пролунали під час виступів представників фракцій на засіданні ВР 3 листопада.

“У КС діє група людей, які працюють в інтересах країни-агресора. Це не наші слова, це слова секретаря РНБО. Мета цих людей зруйнувати конституційний лад. Бо руйнуючи антикорупційну інфраструктуру, як це почалося, ця група точно спровокує протистояння, призведе до тих дій, на яких вчора наголошував президент – кровопролиття. 

Чи треба протидіяти такому захопленню влади? Так. Але треба робити це в законний спосіб. А вони хочуть, щоб Верховна Рада вийшла за межі своїх повноважень і підтримала емоційне прагнення окремих осіб – фактично зруйнувати конституційний лад і відправити у відставку весь склад КС”,
– зазначив Ярослав Юрчишин з “Голосу”.

За словами Юрчишина, наразі треба діяти у межах закону, тому “Голос” пропонує для початку створити умови, в яких КС зможе приймати рішення лише консенсусом – підняти кворум з 12 до 17 осіб. Він додав, що такий законопроєкт уже зареєстрований.

Потім, за словами Юрчишина, треба виправити позицію по антикорупційній інфраструктурі і разом рухатися “у нашому євроінтеграційному напрямку”.

“Уже тиждень відбувається істерика з приводу того, що зробив КС. Яке право мали депутати звертатися до КС. Це відбувалося завжди з часів Незалежності України. Що зробив КС? Те саме що і 1,5 роки назад. Коли сказав, що дострокові вибори до Верховної Ради конституційні. Наказ про розпуск Ради конституційний. Тоді все подобалося. А зараз – ні, бо він дозволив собі сказати, що закон неконституційний”, – підкреслив Ігор Палиця від “За майбутнє”.

За словами Палиці, якщо комусь не подобається Конституція, то її треба змінювати. І якщо комусь не подобається КС, то його теж треба реформувати. Але і те, і інше треба робити у законний спосіб.

“На додаток до кризи в економіці, до провалу з епідемією, Україна вже тиждень тоне в найбільшій політичний кризі за останні роки, яка має ознаки конституційного перевороту та узурпації вдали з боку Зеленського. Зеленський відкрито тисне на депутатів, аби ті ухвалили закон про розпуск КС. Це спроба отримати ручний КС, який потім визнаватиме всі капризи Банкової”, – переконував Артур Герасимов від “ЄС”.

Герасимов додав, що “ЄС” має “покроковий план виходу з цієї політичної кризи”. За його словами,  спершу треба прийняти закони для відновлення жорсткого декларування з кримінальною відповідальністю за порушення.   

“Той законопроєкт щодо розгону КС є абсолютно неконституційним. Ви нехтуєте точкою зору Венеційської комісії, точкою зору українського суспільства. Те, що зараз відбувається, – це фактично повторення подій 2014 року. Якщо, не дай боже, ви проголосуєте за ці законопроєкти, ви будете відповідати за законом”, – заявив Микола Скорик від “ОПЗЖ”.

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко переконана, що влада влаштувала колотнечу навколо Конституційного Суду, як тільки зрозуміла, що той може скасувати її корупційні рішення і зупинити колонізацію країни.

“Щойно Суд прийняв до розгляду подання про неконституційність розпродажу української сільськогосподарської землі, стратегічної власності, введення грального бізнесу в країні, створення іноземних наглядових рад у державних корпораціях, суддів почали залякувати й шантажувати, вимагаючи змінити їхню позицію”,повідомила 2 листопада під час брифінгу у Верховній Раді Тимошенко.

Лідер партії застерегла, що мета влаштованої владою інформаційної кампанії – «змести цей суд, залишити розпродаж землі та стратегічної власності країни в силі, а на місце чинного Конституційного Суду поставити кишенькових маріонеток, які будуть обслуговувати політику колонізації країни».

Юлія Тимошенко наголосила, що «Батьківщина» завжди була, є та залишається прихильником електронного декларування, повного і чиновниками всіх рівнів, була й залишається прихильником введення найжорсткішої кримінальної відповідальності за корупцію та незаконне збагачення.

«Щоб поставити всі крапки над «і», наша команда внесла три законопроєкти, які передбачають чітке введення електронного декларування на всіх рівнях чиновницької вертикалі. Ми внесли законопроєкт про відповідальність конституційних суддів за порушення закону – але не уряд мусить контролювати суди, а Вища кваліфікаційна комісія. Ми також хочемо попросити Верховну Раду негайно розглянути наш законопроєкт про кримінальну відповідальність за неправильне заповнення декларацій та незаконне збагачення. Усе це мусить бути прийнято Верховною Радою, бо не можна залишати Конституційний Суд під тиском і практично управлінням виконавчої гілки влади», – зазначила Юлія Тимошенко.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE