Politerno > Україна і світ > Степанов про ситуацію з COVID-19: “Ми дійшли до точки неповернення і близькі до катастрофи”

Степанов про ситуацію з COVID-19: “Ми дійшли до точки неповернення і близькі до катастрофи”

  • 3 Листопада, 2020
  • 2240 Переглядів
  • 0

Ситуація із захворюваністю на COVID-19 близька до катастрофічної і кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження хвороби. 

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у Верховній Раді 3 листопада.

“Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, а й в усьому світі. Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову вводять жорсткі карантинні обмеження не просто так”, – розповів Степанов.

 

За його словами, навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн.

“Попереду важкі часи. Наступні слова багатьому не сподобаються, але це факт. Немає когось окремого відповідального за боротьбу з ковідом.

Настав час особистої відповідальності кожного. Коронавірус розповісюджується виключно від однієї людини до іншої. Тому кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби. 

Ми не можемо за вас виконати правила. Тільки ви самі можете вберегти себе”,
 – сказав міністр. 

Степанов нагадав, що потрібно дотримуватися дистанції і носити маску, а у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально – звернутися до лікаря, ізолюватися, не наражати на небезпеку оточуючих. 

“Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. нам необхідно приготуватися до неминучого. Легко пройти другу хвилю – неможливо”, – додав міністр.

Також Степанов зазначив, що у МОЗ планують збільшити кількість ліжко-місць на декілька десятків тисяч.

“Ресурс медичної системи є обмеженим – і становить він 52 тисячі ліжок. Це 30% від усієх кількості по країні. Інші хвороби не робили канікули у зв’язку з коронавірусом.

Зараз МОЗ працює над збільшенням кількості ліжок ще на декілька десятків тисяч. Але з якою кількістю ми б не додавали місця, коронавірус розповсюджується значно швидше”,
– розповів міністр.

За його словами, якщо заповнення ліжок сягне 100%, МОЗ почне застосовувати протоколи медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим з більшими шансами на виживання.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE