Politerno > Україна і світ > Туреччина продовжує дискусії щодо контролю за перемир’ям у Нагірному Карабасі – Чавушоглу. ВІДЕО

Туреччина продовжує дискусії щодо контролю за перемир’ям у Нагірному Карабасі – Чавушоглу. ВІДЕО

  • 10 Листопада, 2020
  • 426 Переглядів
  • 0

Туреччина бере участь у переговорах щодо дотримування режиму припинення вогню між Азербайджаном та Вірменією в Нагірному Карабасі.

Про це заявив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу 10 листопада – після підписання сторонами конфлікту угоди за посередництва Росії.

Як повідомляє Reuters, виступаючи на пресконференції в Анкарі, Чавушоглу заявив, що угода забезпечить передачу Азербайджану семи районів поблизу Нагірного Карабаху, які етнічні вірмени контролювали ще з 1990-х років, називаючи це «буферною зоною».

Міністр закордонних справ Туреччини додав, що його країна і далі підтримуватиме своїх азербайджанських союзників.

Згідно з угодою, російські миротворці будуть розміщені вздовж лінії фронту в Нагірному Карабасі та Лачинського коридору, який сполучає цей регіон із Вірменією. Під контролем вірменських етнічних сил залишається найбільш населене місто і фактична столиця регіону – Степанакерт (Азербайджан називає цей населений пункт Ханкенді), а також фактично контрольована вірменами частина Нагірного Карабаху.

При цьому Москва відразу повідомила, що ці миротворці мають бути російські, так само контроль за транспортними зв’язками сепаратистського регіону мають наразі тримати російські прикордонники. Про те, що в дотриманні миру мають брати участь і турецькі миротворці, в Кремлі не згадували.

Президент Азербайджану Ільгам Алієв заявляв, що Туреччина також візьме участь у миротворчому процесі.

Крім того, як повідомляють, до Нагірного Карабаху мають повернутися внутрішньо переміщені особи (зокрема, з захопленої вірменами території були змушені втекти всі азербайджанці за національністю) під контролем верховного комісара ООН у справах біженців, сторони мають обмінятися військовополоненими й іншими утримуваними особами й тілами загиблих.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE