Politerno > Україна і світ > Зеленському все ще довіряють: Центр Разумкова оприлюднив президентський та парламентський рейтинги

Зеленському все ще довіряють: Центр Разумкова оприлюднив президентський та парламентський рейтинги

 • 10 Листопада, 2020
 • 1561 Переглядів
 • 0

Якби вибори президента України відбулися найближчим часом, то найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський, у другому турі він змагався б з експрезидентом Петром Порошенком.

Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, проведеного 30 жовтня – 5 листопада.

 

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський (31% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). 

За Петра Порошенка мають намір проголосувати 21%, за Юрія Бойка – 17%, за Юлію Тимошенко – 8%, за Ігоря Смешка – 6%, за Руслана Кошулинського – 3%, за Олега Ляшка – 2% і за Олександра Вілкула – 1%.

Варто відзначити, що, порівняно з липневим опитуванням, підтримка Зеленського трохи впала (з 37% у липні до 31% у листопаді), а підтримка Порошенка дещо зросла (з 15% у липні до 21% у листопаді).

Якби вибори до Верховної Ради проводилися найближчим часом найбільші шанси подолати 5% бар’єр мали би чотири політичні сили.

Відносно більшу підтримку виборців, згідно з опитуванням, отримала би політична партія “Слуга народу” (за неї готові віддати свій голос 19% усіх опитаних або 28% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме).

За партію “Європейська солідарність” готові віддати свій голос відповідно 13% і 21% , партію “Опозиційна платформа ˗ За життя” ˗ відповідно 12% і 16,5%, ВО “Батьківщина” ˗ відповідно 6% і 8%.

Партію “Сила і честь” готові підтримати відповідно 3% і 5% українців, ВО “Свобода” ˗ 2,5% і 4%, партію “Голос” ˗ 2% і 3%, “Партію Шарія” ˗ відповідно 2% і 2%, партію “За майбутнє” ˗ відповідно 2% і 2%, партію “Громадянська позиція” ˗ 1% і 2%, Радикальну партію Олега Ляшка ˗ 1% і 2%, партію “Українська стратегія Гройсмана” ˗ 1% і 2%, партію “Наш край” ˗ 1% і 1%.

Партії “Пропозиція”, “Опозиційний блок”, “Перемога Пальчевського” користуються підтримкою менше 1% опитаних.

Серед ключових політиків і посадовців найбільшою довірою українців користуються президент Володимир Зеленський та спікер Дмитро Разумков, а найменшою – керівник Офісу президента Андрій Єрмак та генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Оцінюючи рівень довіри до політиків та громадських діячів, більшість респондентів висловлюють недовіру до всіх політиків, чиє прізвище було представлене в опитувальнику. 

Дещо частіше порівняно з іншими політиками довіра висловлюється Володимиру Зеленському (йому довіряють 33%, однак не довіряють – 62%) та Дмитру Разумкову (відповідно 30% і 57%). При цьому недовіра президенту як інституту влади загалом перевищує 60%, а сукупна недовіра Верховній Раді – понад 76%. 

Довіру Юрію Бойку висловили 22% опитаних (не довіряють йому 69%), Петру Порошенку – відповідно 22% і 73%, Святославу Вакарчуку – відповідно 18% і 70%.

Голові української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніду Кравчуку довіряють 17% і не довіряють 72% опитаних.

Юлії Тимошенко довіряють 17% і не довіряють 77% респондентів, Віктору Медведчуку – відповідно 15,5% і 76%.

Прем’єр-міністру Денису Шмигалю довіряють 12% і не довіряють 69% українців, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову – відповідно 12% і 76%, голові виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеїлу Саакашвілі – відповідно 10% і 80%.

Голові ОП Андрію Єрмаку довіряють 8% опитаних і не довіряють 59%, голові Офісу генпрокурора Ірині Венедіктовій – відповідно 6% і 62%.

Баланс довіри й недовіри найкращий у Разумкова (-27,5) та Зеленського (-29,1), найгірший в Авакова (-64,4) та Саакашвілі (-69,4).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 30 жовтня по 5 листопада 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Соціологи опитали 2020 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична

Похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Опитування проводилося в рамках проекту  “Партійна система України після 2019 року: ключові особливості та перспективи подальшого розвитку”, що здійснюється Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь