Politerno > Україна і світ > Соратник Порошенка не піде на допит, бо “лікується від отруєння ртуттю”

Соратник Порошенка не піде на допит, бо “лікується від отруєння ртуттю”

 • 6 Січня, 2021
 • 121 Переглядів
 • 0

Близький товариш експрезидента Петра Порошенка Ігор Кононенко заявив, що не зможе прийти на допит в НАБУ, так як нібито проходить черговий курс відновлення здоров’я після отруєння ртуттю.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За твердженням Кононенка, він дізнався, що НАБУ запрошує його на допит на 11 січня зі ЗМІ, а “не у передбачений законом спосiб”. І на попередні виклики до НАБУ не ходив з тієї ж причини – тому що “не отримував у жоден передбачений законом спосіб повістку про виклик як свідка у вказаному кримінальному провадженні”.

“По-друге. На жаль, я не зможу прибути до НАБУ 11 січня, оскільки проходжу черговий курс відновлення здоров’я після сумнозвісного отруєння ртуттю кілька років тому.

По-третє. Без жодного сумніву, я би хотів повернутися якомога раніше і допомогти слідству у встановленні істини в питанні розслідування цього кримінального провадження, але через об’єктивні складнощі зробити це 11 січня я не зможу.

Я, як народний депутат 8 скликання, а також мої колеги зробили багато задля створення незалежних антикорупційних органів.

Поважаю роботу, яку виконує НАБУ, та готовий до співпраці зі слідством.

Я маю намір якнайшвидше укласти з адвокатом договір про надання правової допомоги та передати вам усі необхідні документи”, – зазначив Кононенко.

Нагадаємо, Кононенка викликали на допит у Національному антикорупційному бюро у справі про видачу за заниженою вартістю спецдозволу на користування державними надрами у Полтавській області.

Як відомо, зараз ексдепутат перебуває за кордоном.

Довідково:

Справа, через яку Кононенка викликають до НАБУ, стосується видачі за заниженою вартістю спеціального дозволу на користування державними надрами у Полтавській області фірмою “Аркона Газ-Енергія”.

У березні минулого року стало відомо, що компанія Regal Petroleum Вадима Новинського купила в людей з оточення Ігоря Кононена та Петра Порошенка компанію “Аркона Газ-Енергія” зі спецдозволом на розробку і видобуток газу у Полтавській області у 60 разів дорожче, ніж вона була куплена у держави.

Зазначалося, що компанія Новинського купила цю фірму, основний актив якої – ліцензія на видобуток газу, у екс-власників у 60 разів дорожче.

Відповідно до офіційного реєстру, станом на 23 березня, власниками компанії “Аркона Газ-Енергія” значились Ігор Мичко, Олександр Нещотний, Дмитро Волонець та Олег Ольховий.

Олег Ольховий, який мав найбільшу частку в компанії перед продажем, це колишній директор спортивного клубу “5 елемент”, який належить Петру Порошенку та Ігорю Кононенку.

Також у розслідуванні, опублікованому взимку 2018-го року, журналісти встановили, що до організації структурування цієї фірми мала стосунок дружина Олексія Маловацького – юриста з команди Петра Порошенка, члена Вищої ради правосуддя в часи його президентства”, – пишуть “Схеми”.

Повідомлялося, що після розслідування журналістів НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Держгеонадр під час видачі “Аркона Газ-Енергія” спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища в Полтавській області.

Суд за клопотанням детектива НАБУ наклав арешт на 100% корпоративних прав ТОВ «Аркона Газ-Енергія», яке фігурує в розслідуванні про видачу спецдозволу на видобуток газу в Полтавській області.

Як повідомили журналістам у прес-службі НАБУ, розслідування триває і досі.

У прес-службі Порошенка заявили, що той “не мав і не має жодного відношення до цієї історії. Прив’язування за вуха його імені є маніпуляцією”.

Ігор Кононенко свій зв’язок з фірмою “Аркона Газ-Енергія” також заперечив.

Розслідувачі за минулої влади заявляли, що генпрокурор Юрій Луценко та по сумісництву кум президента Петра Порошенка саботує розслідування щодо незаконної видачі державної ліцензії на видобуток газу за заниженою ціною оточенню глави держави.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь