Politerno > Україна і світ > Вибухи в Чехії у 2014 році готували не менше шести агентів ГРУ РФ, – Bellingcat. ФОТО

Вибухи в Чехії у 2014 році готували не менше шести агентів ГРУ РФ, – Bellingcat. ФОТО

  • 20 Квітня, 2021
  • 606 Переглядів
  • 0

Вибухи на складах в Чехії готували як мінімум шість агентів ГРУ РФ з підрозділу 29155, члени якого здійснюють акти насильства за межами Росії.

Про це йдеться в новому розслідуванні Bellingcat і чеського видання Respekt.

За даними розслідувачів, операція проходила під особистим наглядом командира загону генерал-полковника Андрія В. Авер’янова, який на момент його засекречування відправився в Центральну Європу і повернувся в Москву всього через кілька годин після вибуху в Врбетіцах.

В даний час відомо тільки дві події, в яких Авер’янов таким чином брав участь за межами Росії, що, з огляду на його високе положення в ГРУ, передбачає, що вони, ймовірно, були важливі для російського уряду. Врбетіце – однf з них. Як показує аналіз його спілкування, Авер’янов має прямі зв’язки з керівництвом ГРУ і керівною адміністрацією.

Операція у Врбетіце, ймовірно, повинна була відбутися трохи раніше, але з незрозумілих причин її відклали приблизно на тиждень. Наявна інформація показує, що деякі члени групи 29155 прибули до Чехії протягом через сусідні країни, а також з підготовчої місії зі Швейцарії.

Перші два члени підрозділу прибули окремо на початку 2014 року. Спочатку Сергій Федотов прибув до Праги 26 січня 2014 року, і раніше Bellingcat, The Insider і Respekt впізнали його під справжнім ім’ям як Денис В’ячеславович Сергєєв. Він є третім нападником на подвійного агента Сергія Скрипаля в Солсбері у 2018 році.

Сергєєв повернувся з Праги до Москви через тиждень, 2 лютого 2014 року. Через два тижні в Прагу прибув інший член загону 29155 Єгор Гордієнко (він подорожував під прикриттям як Георгій Горшков), який пробув там тиждень і покинув країну 24 лютого 2014 року. Саме Сергєєв і Гордієнко приїхали в Болгарію роком пізніше – в той час, коли у Еміліана Гебрева, відомого болгарського торговця зброєю, з’явилися симптоми, що нагадують отруєння. Пізніше з’ясувалося, що ГРУ намагалося його отруїти.

Андрій Авер’янов і Єгор Гордієнко

Сергєєв і Гордієнко подорожують разом не вперше. У вересні 2014 року обидва агенти вилетіли з Москви в Женеву, зареєструвалися в готелі Nash Airport Hotel і наступного ранку орендували BMW 116i в Sixt Car Rental. Вони повернули її через п’ять днів з 545 кілометрами пробігу. У минулому телефон Сергєєва знаходився в гірському районі Шамоні, де, як повідомляють французькі ЗМІ, західні спецслужби виявили базу матеріально-технічного постачання підрозділу 29155.

Під час операції “Врбетіце” командир загону Авер’янов використовував фіктивний паспорт, виданий на ім’я Андрія Оверьянова. До Європи він прилетів рейсом російської компанії “Аерофлот”, приземлившись у Відні 13 жовтня 2014 року. Двома днями раніше в Австрію прибув ще один співробітник підрозділу – Ніколай Єжов. Він також подорожував під вигаданим ім’ям – і одночасно з Єжовим агенти Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін прилетіли з Росії в Європу і приземлилися в Празі. В цей же час ще двоє із загону 29155 перебралися в Європу під справжніми іменами Олексій Капінос і Євген Калінін.

Нагадаємо, Чехія вислала 18 російських дипломатів та звинуватила Росію в організації вибуху військового складу.

Йдеться про вибух, що стався ще 16 жовтня 2014 року на складах озброєння у східній частині Чехії та призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. Лише за 6,5 років керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації цієї диверсії.

За даними чеських ЗМІ, організований вибух був найімовірніше здійснений для зриву постачання зброї, у тому числі в Україну.

Чехія більше не розглядає можливість закупівлі російської вакцини від коронавірусу “Спутник V”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE