Politerno > Україна і світ > Ватикан вперше оприлюднив дані про об’єкти своїх володінь

Ватикан вперше оприлюднив дані про об’єкти своїх володінь

  • 25 Липня, 2021
  • 251 Переглядів
  • 0
Майно Ватикана

Ватикан вперше в історії оприлюднив інформацію про свою нерухомість в Італії і за кордоном. Управління майна Святого Престолу (APSA) вказало, що володіє понад 5000 об’єктами нерухомості, здебільшого в Італії.

Про це йдеться в публікації агентства Reuters, повідомляє “Європейська правда”.

Розкрита інформація міститься в двох документах: консолідованому фінансовому звіті за 2020 рік для Святого Престолу і першому публічному бюджеті APSA.

APSA, яке є свого роду бухгалтерією, управляє нерухомістю та інвестиціями, виплачує заробітну плату і діє як відділ закупівель і відділ кадрів.

30-сторінковий бюджет APSA показав, що йому належить 4051 об’єкт нерухомості в Італії і близько 1120 за кордоном, не враховуючи посольства по всьому світу.

Лише близько 14% італійської власності здавалися в оренду за ринковими цінами, тоді як решта здавалися за зниженими, багато з них – церковним службовцям. Близько 40% об’єктів є інституційними будівлями, такими як школи, монастирі і лікарні.

Документація показала, що APSA володіє інвестиційною нерухомістю в престижних районах Лондона, Женеви, Лозанни і Парижа.

Одна будівля в районі Лондона Південний Кенсінгтон призвела до величезних збитків після того, як була придбана Державним секретаріатом Ватикану в якості інвестиції в 2014 році.

У вівторок у Ватикані стартує судовий процес над 10 людьми в зв’язку з покупкою цього об’єкту, в тому числі над відомим кардиналом. Цим особам пред’явлені звинувачення у фінансових злочинах, включаючи розкрадання, відмивання грошей, шахрайство, вимагання та зловживання службовим становищем.

Окремий консолідований фінансовий звіт Святого Престолу, опублікований в суботу, показав дефіцит у 64,8 мільйона євро в 2020 році в порівнянні з дефіцитом у 79,2 мільйона в 2019 році.

Пандемія COVID-19 сильно вдарила по доходах Ватикану в 2020 році.

У лютому іноземні ЗМІ дізналися, що Ватикан на тлі скандалів почав проводити ревізію своїх активів вартістю в мільярди євро.

Нагадаємо, Ватикан зробив крок до канонізації одного зі співзасновників Європейського Союзу Робера Шумана.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE