Politerno > Україна і світ > Кошти витрачаються не за призначенням: банки просять згорнути програму кредитів “5-7-9”

Кошти витрачаються не за призначенням: банки просять згорнути програму кредитів “5-7-9”

  • 9 Серпня, 2021
  • 496 Переглядів
  • 0

Форум міжнародних фінансових установ, членами якого є 12 міжнародних банків, які працюють в Україні, надіслав лист до Нацбанку та Міністерства фінансів з проханням “обмежити реалізацію програми “Доступні кредити 5-7-9%”.

Про це йдеться у статті Ярослава Вінокурова та Миколи Максимчука на Економічній правді.

В листі голова правління “Райффайзен Банку” Олександр Писарук від імені всіх членів Форуму заявляє, що наразі бюджетні кошти витрачаються переважно не на підтримку бізнесу, що постраждав від карантину та не на фінансування інвестиційних проєктів чи створення нових робочих місць, а на поповнення оборотних коштів платоспроможного бізнесу.

Іншими словами: кошти платників податків спрямовані на пільгові кредити витрачаються не за призначенням, а виграють від них стійкі та цілком платоспроможні підприємства.

“Якщо за даними “Райффайзен Банку” скласти типовий портрет учасника програми, то це буде діюче підприємство сільського господарства, що отримало антикризовий кредит або рефінансування.

Здебільшого подібні підприємства є доволі стійкими, не зазнали значних втрат від згортання ділової активності у 2020 році та намагаються легально зменшити видатки від фінансової діяльності”, – зазначається в листі.

За даними Мінекономіки, на 2 серпня частка підприємств агросектору, які оформили пільгові кредити від початку роботи програми, сягає 46%. Левову частину цих кредитів видавали на початку цього року, у період посівної.

В листі наголошується: якщо залишити програму працювати так і надалі, то вона нестиме низку ризиків як для самих позичальників, так і для економіки в цілому. 

На 3 серпня Форум провідних міжнародних фінансових установ так і не отримав відповідей ні від Міністерства фінансів ні від Національного банку.

Нагадаємо, Нацбанк прогнозує підвищення цін на електроенергію для населення у 3 кварталі 2021 році. За даними регулятора, у 2022-2023 роках темпи зростання цін на електроенергію будуть одними з найвищих серед компонентів інфляції.



Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE