Politerno > Україна і світ > “Він не повністю ручний”: Опозиція проти заміни Разумкова

“Він не повністю ручний”: Опозиція проти заміни Разумкова

  • 21 Вересня, 2021
  • 331 Переглядів
  • 0

Опозиційні фракції не підтримують ідею про відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. До заміни спікера критично ставляться і в “Європейської солідарності”, і в “Голосі”, і в “Батьківщині”, і в “Опозиційній платформі – За життя”.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з кулуарів парламенту.

Співголова фракції ЄС Ірина Геращенко вважає, що раз Разумков очолював виборчий список партії “Слуга народу”, то він несе відповідальність разом із президентом Володимиром Зеленським за “весь балаган” у парламенті.

“Але треба віддати належне: він намагається відстояти хоча б мінімальну незалежність парламенту”, – зазначила вона.

“Ми були єдиною фракцією, яка не голосувала за його призначення, я боюся, що ми будемо єдиною фракцією, що не голосуватиме за його звільнення”, – заявила Геращенко.

Лідер фракції “Голос” Ярослав Железняк також повідомив, що його команда відставку Разумкова не підтримує: “Точно не будемо підтримувати … Ми за нього голосували. Він виконує своє завдання… І це дуже добре, що він працює за регламентом”.

Співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко також заявив: “Ми не підтримуємо заміну спікера”.

“Я вважаю, що спікер займає абсолютно державницьку позицію, бо він із повагою ставиться і до своєї провладної фракції, і до опозиції, дає можливість висловитися, він дотримується регламенту. Єдина причина, чому його хочуть замінити, – тому що він не повністю ручний і не виконує всі забаганки Офісу президента”, – сказав Бойко.

Він наголосив, що Україна є парламентсько-президентською республікою і Верховна Рада не повинна бути філією Офісу президента.

Заступник голови фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв вважає, що “хоч у політиці можна піти на будь-яку підлість, але на таку – навряд чи зважаться” у монобільшості.

За словами Соболєва, якщо перший номер виборчого списку президентської партії “стане черговою жертвою цього режиму, об яку витерли ноги, то це буде характеризувати “Слуг народу” і кому вони служать”.

Соболєв наголосив, що спікер повинен дотримуватися Регламенту.

“Ключова перевірка буде буквально в найближчі дні, коли вирішать розглядати законопроєкт №5600 (про зміни до Податкового кодексу і законів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень – ред.)…, коли почнуть розглядати закон про олігархів (№5599 – ред.). Ось тоді ми і подивимося, дотримуються Регламенту чи ні”, – зазначив він.

“Усі спроби змінити процедуру в обхід Регламенту стануть спробами протягнути законопроєкт. Чим це закінчилося під час прискореного режиму прийняття рішень, ми дуже добре пам’ятаємо: зараз ми змушені виправляти вже сотні тих помилок, які призводять до страшних ситуацій і в економіці, і в соціальній політиці, і в цілому в роботі парламенту”, – додав Соболєв.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков звернувся до антикорупційних органів, щоб вони перевірили інформацію про можливий підкуп народних депутатів щодо його відставки.

На Погоджувальній раді парламенту до порядку денного цього пленарного тижня були включені законопроєкти про деолігархізацію і про “наповнення бюджету”, на яких наполягала фракція “Слуга народу”. Спікер Дмитро Разумков анонсував зміну підходу до обговорення “порядку денного”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь