Politerno > Україна і світ > Корнієнко оголосив про заміну глави фракції “Голос” – у партії кажуть про “рейдерське захоплення”

Корнієнко оголосив про заміну глави фракції “Голос” – у партії кажуть про “рейдерське захоплення”

  • 17 Грудня, 2021
  • 344 Переглядів
  • 0

Віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко оголосив про заміну голови фракції “Голос” Ярослава Железняка на Олександру Устінову. Партія “Голос” заявила про “рейдерське захоплення” фракції у парламенті

“Відповідно до ст. 60 закону “Про регламент Верховної ради” оголошую про обрання народного депутата Устінової Олександри Юріївни на посаду голови депутатської фракції політичної партії “Голос” у Верховній Раді.

Заступником голови фракції обрано Клименко Юлію Леонідівну”.

Після цієї заяви Железняк написав у соцмережах, що Корнієнко порушив закон з новими призначеннями і він “даватиме бій”.

Нардеп зазначив, що нардепи з групи “Солідарність” подали позов до ОАСК проти своїх колег з “Голосу” щодо визнання протиправним та нечинним положення про депутатську фракцію. Суд підтримав цей позов.

Стефанішина в коментарі УП пояснила, що Устінову вибрали головою фракції 11 голосами ще у вересні, але Железняк “зловживав положеннями фракції”. З огляду на рішення суду від 17 грудня про призупинення положення, зазначає Стефанішина, депутати мають підстави звільнити Железняка.

“Представники самопроголошеної групи “Справедливість”, які були виключені або самі вийшли з лав партії “Голос”, у тандемі з Офісом президента поставили ціль знищити партію і на основі фракції “Голос” будувати новий “патріотичний” політичний проєкт. Все було зроблено в кращих традиціях “портновщини” кінця 2000-х, коли подають позови, отримують нелегітимні ухвали і таким чином забезпечують рейдерське захоплення. Сьогодні депутати самопроголошеної “Справедливості” звернулися до ОАСКу з позовом для анулювання положення про фракцію політичної партії “Голос” і вже через дві години отримали ухвалу про забезпечення позову, що протиправно призупинило чинність положення про фракцію.

Сьогодні позачергове засідання ВРУ перетворилось у чистий фарс, коли перший заступник голови Верховної Ради навмисно тягнув час для того, щоб забезпечити оголошення злочинної ухвали Окружного адміністративного суду Києва і фіктивного рішення про зміну керівництва фракції в залі парламенту, яку йому ніяк не могли принести.

Згідно з законом, саме політична партія є першоджерелом створення та існування фракції у парламенті. Партія “Голос” не визнає будь-яких змін керівництва своєї фракції в парламенті і буде використовувати всі юридичні і політичні механізми для захисту. Ми подаємо позови та ініціюємо кримінальні справи”, – йдеться у заяві “Голосу”.

“Усю вину за рейдерське захоплення фракції” партія покладає на Офіс президента та групу нардепів “Справедливість”.

Нагадаємо, голова парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк заперечує розтрату коштів партії “Голос”, про яку заявили його колишні однопартійці, які входять до внутрішньофракційної опозиційної групи “Справедливість”.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук на засіданні парламенту 22 жовтня оголосив, що Ярослава Железняка звільнили з посади голови фракції Голос. Сам Железняк і партія це заперечують.

Раніше голова фракції “Голос” Ярослав Железняк звинуватив нардепів Олександру Устінову, Галину Васильченко та Наталію Піпу в роботі на Офіс президента.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE