Politerno > Україна і світ > Операцію РФ у Казахстані очолив генерал, який керував захопленням Криму

Операцію РФ у Казахстані очолив генерал, який керував захопленням Криму

  • 7 Січня, 2022
  • 630 Переглядів
  • 0
Сердюков

Місію військ ОДКБ у Казахстані очолив організатор військової операції з окупації Криму генерал-полковник Андрій Сердюков.

Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на представника російського Міністерства оборони Ігоря Конашенкова.

Сердюков керував операцією із захоплення Криму Росією навесні 2014 року, а у 2019-му він очолив російське військове угруповання в Сирії.

Повідомляється, що саме Сердюков очолюватиме “миротворців” у Казахстані. Він є командувачем Повітряно-десантних військ ЗС Росії, має звання генерал-полковника.Генерал-полковник Андрій СердюковФОТО МО РФ

За словами Конашенкова, термін дії “місії” у Казахстані обмежений, але конкретних дат наразі не повідомляють.

На даний момент відомо, що у перекиданні російських військових до Казахстану задіяні 75 російських військово-транспортних літаків – Іл-76 та Ан-124, а перекидання триває цілодобово.

У Казахстан направлені підрозділи 45-ї бригади спецназу ВДВ РФ, 98-ї повітряно-десантної дивізії ВДВ РФ та 31-ї окремої бригади ВДВ РФ. За словами Конашенкова, всі вони “пройшли спеціальну підготовку та мають реальний бойовий досвід”.

“Російські військовослужбовці, що прибули в Республіку Казахстан, відразу приступили до виконання поставлених завдань. На цей час спільно з правоохоронними органами Республіки Казахстан взято під повний контроль аеропорт Алмати. Забезпечується безпека розташованого в місті Генерального консульства Російської Федерації та інших важливих об’єктів”, – заявили в міноборони РФ.

Нагадаємо, влада Казахстану заявляє про відновлення в країні “порядку”. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв подякував російському президентові за сприяння у придушенні мітингів по всій країні.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE