Politerno > Україна і світ > На 100% акцій заводу “Більшовик” накладено арешт – названо підстави

На 100% акцій заводу “Більшовик” накладено арешт – названо підстави

  • 13 Січня, 2022
  • 587 Переглядів
  • 0

На 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу (колишній “Більшовик”) накладено арешт через кримінальне провадження щодо можливого зловживання посадовими особами ФДМУ під час приватизації заводу у жовтні 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

 

“Державне бюро розслідувань розслідує кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу 27 жовтня 2021 року (до 2018 року завод “Більшовик”).

Наразі слідчі ДБР встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам”, – йдеться у повідомленні.

У ДБР додають: експертиза встановила, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки.

Зазначається, що 11 січня 2022 року слідчий суддя, за клопотанням сторони обвинувачення, наклав арешт на 100% статутного капіталу заводу “з метою збереження вказаного речового доказу”.

“Досудове розслідування триває. Кримінальне провадження розпочато з частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років”, – резюмували в ДБР.

Нагадаємо, на торги щодо “Більшовика” прийшли три претенденти попри заяви інвесторів напередодні, а ціна ледь відштовхнулася від стартових 1,39 млрд грн.

Власником ПКМЗ став консорціум інвесторів, серед яких – власник компанії “А-девелопмент” Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова. Акціонером UDP також є Василь Хмельницький.

На торгах жодної ставки не зробила компанія “ДК Інвест” Степана Черновецького. Причиною такої поведінки ЕП називали можливі “закулісні домовленості” з Черновецьким, аби за “вигідну ціну” отримати частину нерухомості.

18 листопада минулого року стало відомо, що очільник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко написав заяву про звільнення за власним бажанням.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE