Politerno > Україна і світ > ДБР заявляє, що вартість “Більшовика” було занижено на 3 мільярди

ДБР заявляє, що вартість “Більшовика” було занижено на 3 мільярди

  • 16 Лютого, 2022
  • 320 Переглядів
  • 0

У Державному бюро розслідувань вважають, що реальна вартість 100% акцій “Першого київського машинобудівного заводу” становить орієнтовно 4,5 мільярда гривень.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва. Це єдина відкрита ухвала в держреєстрі по цій справі, повідомляє видання “Наші гроші”.

Вартість акцій заводу визначалась аудитором на підставі вихідної інформації щодо об’єктів оцінки, в тому числі об’єктів нерухомості – будівель та споруд.

Стартова вартість аукціону визначена на підставі звіту про оцінку майна, виконаного “Консалтинговою компанією “Ессет Експертайз” на замовлення “КПМГ-Україна”, яке на підставі договору з Фондом держмайна було радником з підготовки до приватизації та продажу пакета акцій АТ “ПКМЗ”.

“За результатами проведення судовими експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України судової експертизи оцінка, наведена у звіті, виконаному компанією “Ессет Експертайз”, не відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам, має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки”, – йдеться в ухвалі.

Зокрема, звіт не містить пояснень/обґрунтувань, яким чином проведено розбиття загальної площі будівель на виробничо-складські будівлі, будівлі торгового призначення та офісні будівлі. Відповідно до даних звіту, переважна більшість будівель віднесена до виробничо-складських будівель, що суттєво впливає на визначену у звіті вартість нерухомого майна.

“З урахуванням наведеного вище, суб’єктивність розбиття загальної площі будівель за призначенням без надання чіткого алгоритму віднесення будівель до певного типу, дає підстави сумніватись в достовірності визначеної вартості та її об’єктивності”, – вважають судді.

Згідно з листом Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань, реальна вартість 100% акцій АТ “ПКМЗ” становить орієнтовно 4,5 млрд грн, оскільки переможець аукціону отримав не лише будівлі заводу, а й фактично 35 га землі, що розташовані близько до центру міста Києва, біля станції метро “Шулявська”.

Відповідно до постанови слідчого, вказані 44 об’єкти нерухомості визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя 26 січня наклав арешт на будівлі та споруди ПАТ “Науково-виробниче підприємство “Більшовик”. 

Йдеться про 44 об’єкти нерухомості загальною площею 223 тис кв м за адресами: у Києві – проспект Перемоги, 49/2, вул. Олекси Тихого, 70-А, вул. Гарматна, 9, вул. Гарматна, 4, вул. Вадима Гетьмана (вулиця Індустріальна), 2; Черкаська обл., Драбівський р., смт. Шрамківка, вул. Чапаєва, 35.

За матеріалами провадження, невстановлені досудовим розслідування службові особи Фонду державного майна вчинили зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб під час приватизації АТ “Перший київський машинобудівний завод”, що спричинило тяжкі наслідки.

Нагадаємо, на 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу (колишній “Більшовик”) накладено арешт через кримінальне провадження щодо можливого зловживання посадовими особами ФДМУ під час приватизації заводу у жовтні 2021 року.

Нагадаємо, на торги щодо “Більшовика” прийшли три претенденти попри заяви інвесторів напередодні, а ціна ледь відштовхнулася від стартових 1,39 млрд грн.

Власником ПКМЗ став консорціум інвесторів, серед яких – власник компанії “А-девелопмент” Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова. Акціонером UDP також є Василь Хмельницький.

На торгах жодної ставки не зробила компанія “ДК Інвест” Степана Черновецького. Причиною такої поведінки ЕП називали можливі “закулісні домовленості” з Черновецьким, аби за “вигідну ціну” отримати частину нерухомості.

18 листопада минулого року стало відомо, що очільник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко написав заяву про звільнення за власним бажанням.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE