Politerno > Україна і світ > Російська влада відповідає за ці злочини: ЄС про звірства у Бучі та інших містах

Російська влада відповідає за ці злочини: ЄС про звірства у Бучі та інших містах

  • 4 Квітня, 2022
  • 374 Переглядів
  • 0

Євросоюз звинуватив росію у скоєнні звірств на вже звільнених територіях у Київській області, які раніше перебували під контролем окупантів.

Про це йдеться у заяві глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля в понеділок, зробленій від імені всього Євросоюзу, повідомляє “Європейська правда“.

У заяві сказано, що ЄС найрішучішим чином засуджує звірства, вчинені російськими збройними силами в ряді окупованих українських міст, які зараз звільнені. 

“Переконливі зображення великої кількості загиблих і жертв серед мирного населення, а також руйнування цивільної інфраструктури показують справжнє обличчя жорстокої загарбницької війни, яку Росія веде проти України та її народу. Масові вбивства в місті Буча та інших містах України будуть внесені до списку звірств, скоєних на європейській землі.

Російська влада відповідає за ці злочини, скоєні під час фактичного контролю над цим районом. Вони підпадають під дію міжнародного права окупації”, – сказано у заяві.

ЄС переконаний, що винуватці цих військових злочинів та інших серйозних порушень, а також відповідальні урядовці та військові керівники будуть притягнуті до відповідальності. 

Європейський Союз підтримує всі заходи для забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні з боку Збройних сил РФ, додається у заяві.ВІДЕО ДНЯ

“Зокрема, ми повністю підтримуємо розпочате прокурором МКС розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, а також роботу Комісії з розслідування УВКПЛ. ЄС надає допомогу Генеральному прокурору України та громадянському суспільству у збиранні та збереженні доказів військових злочинів”, – заявив Боррель.

Як відомо, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у понеділок виступив за створення міжнародної комісії для розслідування подій у Бучі і інших районах Київщини, які він називає геноцидом.

Нагадаємо, як заявив керівник британської розвідки MI6 Річард Мур, позасудові страти входили в плани путінського вторгнення в Україну.

1 квітня міський голова Бучі Анатолій Федорук заявив про звільнення міста від російських окупантів.

Після цього почала відкриватися інформація про звірства, які скоїли в окупованому місті російські військові. Зокрема, мер Федорук повідомив, що у місті виявили братську могилу, де поховали майже 300 людей, по вулицях лежать десятки трупів, деякі із них із зав’язаними руками. На вулицях міста також виявляли тіла оголених жінок.

Президенти Франції та Німеччини зробили заяви щодо масових вбивств російськими військовими мирних мешканців Бучі та інших окупованих міст та сіл. Своєю чергою міноборони РФ не визнає звірств своїх військових у Бучі Київської області та запевняє, що за час окупації міста жоден місцевий мешканець не постраждав від насильницьких дій.

З території Київщини вивезли 410 тіл вбитих мирних жителів – судмедексперти оглядають тіла для документування злочинів росії.

Російська влада намагається перехопити ініціативу і скликати засідання Ради безпеки ООН на 4 квітня, щоб обговорити вбивство цивільних на території Київської області під час окупації.

Російські загарбники проводять перегрупування сил для відновлення наступу на сході України, продовжують обстрілювати Харківщину та переміщують сили на території Білорусі.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь