Politerno > Україна і світ > Консерватори не змогли відправити у відставку Джонсона

Консерватори не змогли відправити у відставку Джонсона

  • 6 Червня, 2022
  • 462 Переглядів
  • 0
Джонсон

Депутати парламенту Британії від Консервативної партії не змогли оголосити вотум недовіри прем’єру Борису Джонсону.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

Результат оголосив голова Комітету 1922 року сер Грем Бреді, який був уповноважений ініціювати таємне голосування за вотум недовіри Джонсону. За його словами, 211 депутатів проголосували проти відставки Джонсона, а 148, навпаки, відставку підтримали.

Він означає, що консерватори протягом наступного року не зможуть ініціювати голосування за вотум недовіри прем’єру.

Сам Джонсон не був присутній на оголошенні результатів й після участі в голосуванні (він також є членом парламенту) повернувся на Даунінг-стрит.

Перед початком голосування Джонсон звернувся до однопартійців. Він пообіцяв консерваторам “знову привести їх до перемоги” й застеріг проти “безглуздих братовбивчих дискусій” про майбутнє Консервативної партії.

Крім того, прем’єр закликав однопартійців “відмовитися від подарунку опонентам” і не “танцювати під сопілку ЗМІ”.

Голосування за вотум недовіри Джонсону відбувалося в кімнаті 14 парламентських комітетів і тривало з 18:00 по 20:00 за місцевим часом (з 20:00 по 22:00 за Києвом).

Щоб зберегти посаду, Джонсон мав здобути підтримку щонайменше 180 консерваторів з 359. За підрахунками BBC перед початком голосування, прем’єра публічно підтримував лише 151 депутат, а 43 публічно підтримали відставку.

Голосування відбувалося з низкою запобіжників для підтримання таємності. Серед іншого, парламентарі заходили у кімнату до голосування через одні двері, а виходили через інші.

Перед голосуванням вони також здавали мобільні телефони, щоб не повторити ситуацій, як під час голосування за відставку Терези Мей – коли дехто зафіксував свій голос на фото, на пам’ять або для доказів. Підрахунок голосів здійснювався в тій самій кімнаті.

Зазначимо, що під час голосування за вотум недовіри Мей у грудні 2018 року лише 117 депутатів висловилися за відставку тодішньої прем’єрки.

Проблеми у Джонсона виникли через скандал Partygate – членів уряду та співробітників звинуватили в організації вечірок із алкоголем під час пандемії COVID-19, коли такі зібрання були заборонені по всій країні.

Нагадаємо, постійний представник РФ в ООН Василій Небензя під час виступу президента Європейської ради вийшов із зали засідань Ради безпеки ООН.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE