Politerno > Україна і світ > “Інформацію про напад РФ на Україну США злив “крот” рангом вище за Лаврова”, – Грозєв

“Інформацію про напад РФ на Україну США злив “крот” рангом вище за Лаврова”, – Грозєв

  • 17 Червня, 2022
  • 613 Переглядів
  • 0

США знали про напад армії РФ на Україну задовго до 24 лютого. У Вашингтоні мали достовірну інформацію, яку 99% російських силовиків дізналися безпосередньо перед вторгненням.

Про це повідомив розслідувач міжнародної групи Bellingcat Христо Грозєв.

За його даними, інформацію про війну американцям “злив” високопоставлений російський “крот” рангом “вище за Лаврова”.

Плюс, можливо, США використали якесь супертехнологічне рішення, про яке в РФ не здогадувалися.

“Для мене, швидше за все, це комбінація обох (варіантів – ред.), але провідним тут має бути все-таки високопоставлений “крот”, який зміг їм (США – ред.) описати переконливо те, що інакше здавалося б нелогічним”, – каже розслідувач.

Він упевнений, що “у військовій тусовці” приблизно 20 людей знали про плани Путіна, тому дані міг передати лише один із них. До слова, Грозєв упевнений, що Лавров до останнього був у незнанні щодо підготовки армії РФ до вторгнення.

Експерт також не виключив, що каналом для “зливу” інформації міг стати хтось із сотні заздалегідь відправлених до Києва найманців російської ПВК.

Як відомо, Сполучені Штати почали піднімати тривогу через підготовку Росії до вторгнення в Україну за місяці до того, як Путін оголосив про “спецоперацію” 24 лютого. Але українська влада ігнорувала попередження і твердила, що за її даними наступу не буде.

Нещодавно президент США Джо Байден згадав, що президент України Володимир Зеленський не сприймав його попереджень про те, що Росія вторгнеться до України.

Радник голови ОП Михайло Подоляк у відповідь на заяву президента США Джо Байдена заявив, що Володимир Зеленський знав про всі можливі сценарії вторгнення РФ, що Київ готувався до агресивного сценарію, але було складно визначити, яким саме буде обсяг вторгнення.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE