Politerno > Україна і світ > У Зеленського кажуть, що претензії до Єрмака – це справа американців

У Зеленського кажуть, що претензії до Єрмака – це справа американців

  • 10 Липня, 2022
  • 984 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський не отримував звернень від конгресвумен США Вікторії Спартц щодо необхідності вирішити “проблему” керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

Про це повідомив речник президента України Сергій Никифоров кореспонденту “Суспільного“.

“Це справа американської депутатки і американського президента. Дамо їм самим розібратися. Там звучать якісь звинувачення. Якщо Вікторія Спартц має докази своїх звинувачень, нехай оприлюднює їх. Поки, окрім звинувачень однієї із сотень цих депутатів, ми нічого не почули”, – зазначив Никифоров.

Як повідомлялося, Вікторія Спартц у п’ятницю звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.

У відповідь в МЗС розкритикували звернення Спартц, заявивши, що її дії “є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США”.

Ввечері 9 липня Вікторія Спартц заявила, що президент Володимир Зеленський “повинен розв’язати проблему” Андрія Єрмака і закликала МЗС України серйозно ставитися до її заяв.

Своєю чергою на наступний день співголова групи підтримки України в Конгресі США Марсі Каптур опублікувала заяву, в якій звинуватила свою колегу Вікторію Спартц у необачній допомозі президенту Росії Путіну.

Каптур, яка належить до Демократичної партії, наголосила на тому, що Конгрес США на чолі з групою підтримки України переважною більшістю членів з обох партій ініціював підтримку України в її героїчних зусиллях захистити батьківщину та припинити жорстоку війну Росії.

“Хоча деякі члени можуть прагнути посіяти розбіжності та розпалити напруженість, загалом Конгрес Сполучених Штатів твердо підтримує президента Зеленського та його керівництво, у той час як Україна бореться за своє виживання”, – заявила Каптур, маючи на увазі публічну позицію Вікторії Спартц.

Український конгресовий комітет Америки, найбільша організація, що представляє українську громаду у США, засудила спроби підірвати довіру між країнами після заяв членкині Палати представників Вікторії Спартц.

Про це повідомляє “Європейська правда”, яка ознайомилась із заявою.

“Як представницька організація 2 мільйонів американців українського походження, Український Конгресовий Комітет Америки (УККА) засуджує спроби підірвати або порушити довіру між нашими двома країнами.

Стратегічна мета президента Зеленського та його команди національної безпеки, які всі залишалися в Києві протягом війни, полягає в тому, щоб отримати підтримку з боку демократичної коаліції держав у їхній боротьбі проти геноцидальної загарбницької іноземної сили”, – йдеться у заяві.

В УККА вважають, що наративи про ослаблену розділену українську державу, поширювані російською дезінформацією, мають на меті підірвати суспільну підтримку адміністрації президента Зеленського та завдати шкоди важливим стратегічним відносинам між США та Україною.

“Під час війни лише єдність із визначеною метою та стратегією призведе до остаточної перемоги… Ми повинні залишатися єдиними в нашій підтримці України, оскільки вона захищає західні демократичні цінності та ідеали від небезпек авторитаризму та гегемонії”, – сказано у заяві.

Нагадаємо, новопризначена заступниця міністра соцполітики з питань євроінтеграції, 25-річна Ганна Сергєєва отримуватиме зарплатню, якій позаздрив би президент.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE