Politerno > Україна і світ > Низкою відомств названо Telegram-канали, які працюють на ворога

Низкою відомств названо Telegram-канали, які працюють на ворога

 • 15 Липня, 2022
 • 140 Переглядів
 • 0

Влада закликає не читати Telegram-канали “Легитимный”, “Сплетница”, “Картель”, “Резидент”, “Наблюдатель”, “MediaPost”, “Женщина с косой” та інші, які координують із Росії. 

Про це йдеться у спільній заяві органів влади України з приводу захисту інформаційного простору України від  російських ворожих телеграм-каналів.

“В умовах, коли Україна успішно протистоїть російському нападу, вкрай актуальним є питання інформаційної безпеки. Адже, не маючи можливості перемогти на полі бою, ворог намагається посіяти “зраду” та розхитати українське суспільство. Зокрема, на це працює низка нібито незалежних телеграм-каналів, роботу яких насправді координує Кремль”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, причетність таких каналів до російських спецслужб встановила раніше і Служба безпеки України в рамках відповідних кримінальних проваджень.

Йдеться про канали Легитимный, Сплетница, Картель, Резидент, Наблюдатель, MediaPost, “Женщина с косой” та інші телеграм-канали, список яких час від часу доповнюється.

“Закликаємо вас не користуватися цими каналами, адже їхню роботу фінансує і координує Росія. 

У жодному разі не довіряйте їм, оскільки такі майданчики поширюють фейки та маніпуляції і є частиною інформаційної війни проти  України.

Також відзначаємо, що низка цих каналів для власної розкрутки замовляє рекламу в українських пабліках. Звертаємо увагу власників і редакторів всіх українських видань, що підтримка таких ресурсів є пособництвом ворогу та буде переслідуватися відповідно до законодавства”.

Заяву підписали:

 • Служба безпеки України
 • Рада національної безпеки і оборони України
 • МВС України
 • Міністерство оборони України
 • Міністерство культури та інформаційної політики України
 • Міністерство цифрової трансформації України
 • Головне управління розвідки Міністерства оборони України
 • Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Про російське “коріння” багатьох із названих каналів СБУ повідомила задовго до війни – наприклад, у лютом у2021 року.

У лютому минулого року Київський райсуд Харкова зобов’язав інтернет-провайдерів, операторів та провайдерів телекомунікацій в Україні заблокувати доступ до чотирьох Telegram-каналів, які СБУ підозрює у роботі на спецслужби РФ.

Нагадаємо, 15 липня під час розширеного засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові було презентовано план відновлення України після розв’язаної Росією війни. За даними ZN.UA, на засіданні Конгресу вперше прозвучала думка щодо необхідності включити до Національної ради з відновлення при президентові України міжнародних представників. 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE