Politerno > Україна і світ > Данілов заявив, що під ознаки закону про олігархів підпадають 86 осіб – хто саме, він не озвучив

Данілов заявив, що під ознаки закону про олігархів підпадають 86 осіб – хто саме, він не озвучив

  • 20 Липня, 2022
  • 420 Переглядів
  • 0
РНБО

Наразі під ознаки, визначені законом про олігархів, підпадають близько 86 осіб.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив на нараді щодо стану виконання ЗУ “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

У нараді взяли участь прем’єр Денис Шмигаль, перший віце-прем’єр-міністр Юлія Свириденко, міністр юстиції Денис Малюська, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, голова АМКУ Ольга Піщанська, т.в.о. голови СБУ Василь Малюк, посадові особи Апарату РНБО України.

Закон введено в дію 7 травня цього року.

Рішенням РНБО від 29 червня, введеним у дію відповідним указом президента, затверджено положення про реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), порядок його формування і ведення.

За результатами наради дано низку протокольних доручень Кабінетові Міністрів України, Антимонопольному комітетові України, Службі безпеки України та Національному банкові України.

Як повідомлялося, 23 вересня минулого року Рада підтримала у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599.

Закон президента Володимира Зеленського про деолігархізацію передбачає, що олігархів визначатимуть за чотирма критеріями.   

У січні Данілов повідомив, що Державна інформаційно-аналітична система СОТА стане майданчиком для реєстру олігархів

Венеційська комісія розкритикувала закон про деолігархізацію як інструмент тиску влади на політичних опонентів, а Forbes називає деолігархізацію політичною зброєю влади проти опонентів.

Нагадаємо, Кабмін оприлюднив постанови, якими доручив Міністерству фінансів домовитися з кредиторами про відтермінування виплат за єврооблігаціями на два роки, а за ВВП-варантами – на один рік.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE