Politerno > Україна і світ > Законопроєкт про олігархів з’явився на сайті ВР – Рудик зявила, що його створено не для боротьби з ними

Законопроєкт про олігархів з’явився на сайті ВР – Рудик зявила, що його створено не для боротьби з ними

 • 3 Червня, 2021
 • 143 Переглядів
 • 0

Законопроєкт президента Володимира Зеленського про деолігархізацію передбачає, що олігархів визначатимуть за чотирма критеріями.   

Текст проєкту закону, оприлюднений на сайті Верховної Ради.

“Особою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом),…вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, який на день введення в дію закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку;

4) підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року”.

Розрахунок вартості активів, зазначених у 4 пункті, здійснюється сукупно за розмірами активів особи та суб’єктів господарювання, де вона виступає бенефіціаром. При розрахунку вартості таких активів не враховуються активи, що належать особі у ЗМІ.

Особа вважається такою, яка відповідає ознаці участі у політичному житті, якщо вона: є президентом, головою Верховної Ради,  першим заступником та заступником голови ВР, нардепом, прем’єром, першим віце-прем’єром, міністром, його першим заступником та заступником, керівником іншого центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабміну, головою СБУ, генпрокурором, головою Нацбанку тощо та/або є пов’язаною особою вище переліченими.

Також цій ознаці відповідає особа, яка обіймає посаду у керівних органах політичної партії та/або фінансувала діяльність політичної партії, політичну агітацію або проведення мітингів чи демонстрацій з політичними вимогами.

Особа вважається такою, яка відповідає ознаці значного впливу на ЗМІ, якщо вона: є бенефіціаром або контролером засобу/засобів масової інформації, або була бенефіціаром/контролером ЗМІ станом на дату набрання чинності цим законом, однак втратила такий статус до дня введення закону в дію, внаслідок чого бенефіціаром або контролером такого засобу масової інформації стала пов’язана особа або особа, яка не володіє бездоганною діловою репутацією.

Рішення про визнання особи олігархом приймається Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабміну, члена РНБО, НБУ, СБУ чи Антимонопольного комітету.

Рішення про визнання особи олігархом набирає чинності з дня офіційного опублікування указу президента про введення його в дію і є обов’язковим до виконання.

Рішення РНБО про визнання особи олігархом, є підставою для включення таких осіб до Реєстру олігархів.

Положення про порядок формування та ведення Реєстру затверджуються РНБО і забезпечується апаратом РНБО.

Реєстр функціонуватиме цілодобово на офіційному вебсайті РНБО. Інформацію з нього можна буде переглядати, копіювати та роздруковувати.

У Реєстрі будуть відомості про:

1) рішення РНБО про визнання особи олігархом та обставини, які обґрунтовують прийняття такого рішення;

2) прізвище, ім’я та по батькові олігарха;

3) декларації про контакти з олігархом або його представниками;

4) рішення РНБО про виключення особи з Реєстру та обставини, які обґрунтовують прийняття такого рішення (вноситься не пізніше 3 днів з дня набрання чинності відповідним рішенням).

Лідерка партії “Голос” Кіра Рудик заявила сьогодні журналістам перед початком засідання ВР, що законопроєкт Зеленського про деолігархізацію внесли для піару.

За словами нардепки, цей законопроєкт нічого не вирішує, крім того, що РНБО тепер визначатиме, хто в Україні олігарх.

“Ми всі були президентами, а тепер будемо трохи олігархами. У законопроєкті є багато неточностей і незрозумілих речей. А також багато повноважень для членів РНБО … РНБО зможе сказати, хто, по суті, є олігархом”, – зазначила політик.

Рудик наголосила, що за тими критеріями, які прописані в законопроєкті, будь-яка людина, яка колись привозила їжу на Майдан, вже може вважатися тим, хто підтримував збори активістів і демонстрації.

“Друге. Якщо людина – глава політичної партії – це теж вважається олігарх за цими критеріями. Цей закон створений не для того, щоб боротися з олігархами”, – резюмувала Рудик.

Нагадаємо, 2 травння ввечері стало відомо, що президент Володимир Зеленський вніс до парламенту проєкт закону про деолігархізацію.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь