Politerno > Україна і світ > Рада ухвалила постанову щодо посадки літака Ryanair у Мінську і ситуації в Білорусі

Рада ухвалила постанову щодо посадки літака Ryanair у Мінську і ситуації в Білорусі

  • 3 Червня, 2021
  • 366 Переглядів
  • 0

Верховна Рада ухвалила постанову щодо інциденту з посадкою літака в Мінську.

Зокрема, 280 народних депутатів проголосували за Проєкт Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо інциденту з примусовою посадкою літака компанії Ryinair у Мінську.

Перед голосуванням автор документа – народний депутат “СН”, глава комітету з питань зовнішньої політики Олександр Мережко заявив, що постанова – це прояв солідарності з міжнародними партнерами.

У свою чергу нардепка “ЄС” Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що постанова відрізняється від того, що пропонувала опозиція. Вона назвала документ “беззубим”.

“Влада не може назвати міжнародний злочин злочином”, – впевнена нардепка.

“Вчиненням цього примусового акту посадки пасажирського літака білоруська влада поставили під загрозу безпеку пасажирів і екіпажу. Зазначені дії є порушенням міжнародних правил цивільної авіації і становлять загрозу міжнародній безпеці, в тому числі безпеці руху повітряного транспорту”, – сказано в заяві.

У документі також міститься заклик до Міжнародної організації цивільної авіації щодо термінового проведення розслідування цього неприйнятного акту з відповідними наслідками для тих, хто його скоїв.

“Верховна Рада України рішуче засуджує дії влади Республіки Білорусь з приводу примусової посадки пасажирського компанії Ryanair і затримання Романа Протасевича, що є черговим проявом наступу білоруської влади на політичну опозицію, свободу слова і журналістську діяльність у Білорусі”, – також випливає з документа.

Згідно з постановою, Верховна Рада також закликала білоруську владу негайно звільнити Протасевича і всіх політичних в’язнів, зупинити свавілля і тортури, до яких вдаються органи безпеки Білорусі щодо громадян Білорусі, яких тримають під вартою, а також гарантувати повагу прав людини відповідно до міжнародних зобов’язань.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE