Politerno > Україна і світ > Спартц написала нового листа Байдену: попереджала про спробу призначити партійного генпрокурора

Спартц написала нового листа Байдену: попереджала про спробу призначити партійного генпрокурора

  • 27 Липня, 2022
  • 1609 Переглядів
  • 0

Голова ОП Андрій Єрмак і претендент на посаду Генпрокурора Андрій Костін

Конгресвумен Вікторія Спартц надіслала президенту Джо Байдену ще одного листа, в якому висловила занепокоєння щодо голови ОПУ Андрія Єрмака.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляється на сайті конгресвумен.

Спартц закликала адміністрацію Байдена створити спільну оперативну групу в Міністерстві оборони для реалізації узгодженої стратегії належного нагляду за критичною інфраструктурою та впорядкування логістики летальної допомоги Україні.

Цей лист є продовженням листа конгресвумен до адміністрації Байдена від 8 липня, у якому вона просила адміністрацію поінформувати Конгрес про Андрія Єрмака, главу апарату президента України Зеленського.

“Відсутність призначення антикорупційного прокурора, занепокоєння, висловлені нашими військовими та оборонними підрядниками, а також деякими союзниками по НАТО, викликають занепокоєння щодо національної безпеки та вимагають належної уваги з боку адміністрації Байдена” – йдеться у повідомленні на сайті Спартц.

У листі Спартц стверджує, що Єрмак гальмує призначення антикорупційного прокурора.

“В результаті тиску Київ нарешті визначив Олександра Клименка антикорупційним прокурором після того, як Олег Татаров, призначенець пана Єрмака, майже два роки зволікав із цим. Хоча цей процес ще не завершений і потребує додаткових дій з боку генпрокурора. Нещодавно Київ також усунув Ірину Венедіктову з посади генпрокурора. Схоже, пан Єрмак може спробувати призначити партійного прокурора через парламентську більшість Зеленського, що фактично може саботувати роботу пана Клименка” – стверджує конгресвумен.

Вона закликала адміністрацію Байдена стежити за цими процесами.

Також Спартц застерегла Байдена у зв’язку з “зосередженням влади в руках Єрмака”, вказуючи на кадрові зміни на ключових позиціях.

Іншим прикладом зловживання владою, за словами Спартц, є нещодавнє видання таємних наказів про позбавлення українського громадянства без належної процедури.

Крім того, як пише конгресвумен, одна з проблем була порушена ліцензованим оборонним підрядником США, який висловив стурбованість заступником міністра оборони України, призначеним Єрмаком у квітні, Денисом Шараповим.

“Відомо, що пан Шарапов є бізнес-партнером Андрія Єрмака, Бориса Єрмака (батька Андрія, який звільнився з ФСБ Росії) і громадянина Росії Рахаміма Емануїлова, який раніше мав зв’язки з Іраном і Афганістаном, а зараз – із Владіміром Путіним” – йдеться у листі.

Нагадаємо, конгресвумен США Вікторія Спартц заявила, що президент України Володимир Зеленський має дати відповідь українському народу, чому голова ОП Андрій Єрмак “створює диктатуру під прикриттям війни”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE