Politerno > Україна і світ > Супутникові знімки показують, як росіяни “окопалися” на лівобережжі Дніпра на Херсонщині

Супутникові знімки показують, як росіяни “окопалися” на лівобережжі Дніпра на Херсонщині

  • 11 Листопада, 2022
  • 999 Переглядів
  • 0

Перед відступом із правобережної частини Херсонської області росіяни вирили багато окопів та звели укріплення для військової техніки на лівому березі Дніпра.

Про це свідчать супутникові знімки, які є в розпорядженні «Схем» та російської служби Радіо Свобода. Фотографії з супутника також підтверджують, що армія РФ підірвала декілька прольотів моста, що веде до греблі Каховської ГЕС.

На знімках сервісу Planet Labs, зроблених 10 листопада, видно, що нова лінія окопів завдовжки майже 2 кілометри з’явилася уздовж берега ріки на північ від Каховської ГЕС.

Ця лінія включає в себе нові укріплення для військової техніки, яких раніше не було в цьому місці, можливо – для артилерійських систем.

Нові окопи видно і біля в’їзду на територію Новокаховського річкового порту, розташованого на північний схід від Каховської ГЕС.

Нова лінія окопів довжиною понад 1200 метрів, якої немає на попередніх знімках, з’явилася на острові Коса, ліворуч від Каховської гідроелектростанції.

У самій Новій Каховці окопи вириті російськими військовими в районі причалу, який російська армія використовувала для перекидання військ із берега на берег.

Раніше «Схеми» та російська служба Радіо Свобода повідомляли про поромну переправу, що працювала там: за допомогою супутникових знімків журналістам вдалося встановити, що Росія почала вивозити солдатів і військову техніку з правого берега ще в середині жовтня.

Супутникові знімки, опубліковані сервісом Planet Labs 11 листопада, також свідчать, що армія РФ підірвала кілька прольотів моста, що веде до греблі, яка була останнім сухопутним шляхом, що з'єднував береги Дніпра в цьому районі.

Виходячи з Херсона, окупанти підірвали і кілька прольотів Антонівського мосту, раніше серйозно пошкодженого українськими обстрілами. Проте, як видно на супутникових знімках, перед цим російська армія викопала нові окопи біля в'їзду на міст на лівому березі ріки.

OSINT-журналіст Бенджамін Піттет раніше повідомляв про інші, побудовані Росією укріплення та оборонні споруди в іншій частині Херсонської області, у напрямку до адміністративного кордону з Кримом, який Росія анексувала в 2014 році. Він ідентифікував нову споруду біля КПП Чонгар на адміністративному кордоні.

Нагадаємо, ЗСУ вдарили по пункту управління окупантів у районі Енергодару у Запорізькій області, а в селищі Червоний Маяк на Херсонщині – по штабу, Росія зазнала втрат.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE