Politerno > Україна і світ > У Молдові визнали неконституційною проросійську партію “Шор”

У Молдові визнали неконституційною проросійську партію “Шор”

  • 19 Червня, 2023
  • 522 Переглядів
  • 0

У понеділок, 19 червня, Конституційний суд Молдови визнав неконституційною діяльність проросійської партії “Шор”.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на NewsMaker.

Згідно з висновком суду, політсила діяла всупереч принципам верховенства права і поставила під загрозу суверенітет і незалежність Молдови.

Рішення було прийнято відповідно до частини 4 статті 41 Конституції, згідно з якою: “Партії та інші суспільно-політичні організації, цілі або діяльність яких спрямовані проти політичного плюралізму, принципів верховенства права, суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Республіки Молдова, є неконституційними”.

Нагадаємо, уряд Молдови звернувся до КС із проханням перевірити партію на конституційність.

Представники уряду наполягають, що партія неодноразово порушувала законодавство щодо фінансування політичних сил та співпрацює з Росією з метою дестабілізації ситуації у Молдові, згадують і те, що лідер політсили Ілан Шор – у санкційному списку США та фігурант справи про “крадіжку мільярда”. 

Адвокати “Шор” стверджують, що партія вже отримала покарання за фінансові порушення, тож визнання її неконституційною можна розцінювати як повторне покарання за те саме порушення.

Нагадаємо, СБУ спільно з ДБР та за матеріалами внутрішньої безпеки Національної поліції викрили в Дніпрі потужний наркосиндикат, який під “дахом” правоохоронців щомісячно заробляв щонайменше 1,5 млн грн.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE