Politerno > Україна і світ > Коломойському відмовили у зменшенні застави

Коломойському відмовили у зменшенні застави

  • 6 Жовтня, 2023
  • 307 Переглядів
  • 0

Коломойський під час перерви в засіданні Київського апеляційного суду. 6 жовтня 2023р. Фото: Суспільне

У Київському апеляційному суді 6 жовтня відбулося засідання щодо розгляду апеляції колишнього власника ПриватБанку. Представники Ігоря Коломойського, якому повідомлено про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу, просили суд зменшити розмір визначеної для нього застави.

Про це повідомляв “5 канал”. Сам Коломойський на початку засідання з’явився у судовій залі у хорошому настрої, однак, як виявилося, марно: суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги, ексвласник ПриватБанку залишиться під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 3,8 млрд грн.

“Коломойський просить суд змінити розмір застави”, – передавав кореспондент “5 каналу” із зали суду на початку засідання.

Представники олігарха подали апеляційну скаргу, розраховуючи через суд домогтися скасування збільшення Коломойському застави до 3,9 мільярда гривень. Відповідне рішення 15 вересня ухвалив Шевченківський суд Києва.

Також ЗМІ публікували відео із самим ексвласником ПриватБанку. Він, судячи з кадрів, до суду прибув у піднесеному настрої.

“Коломойський у гарному настрої знову в київському суді. Починається засідання щодо розгляду апеляції”, – зазначав громадський діяч Андрій Смолій.

Під час засідання Коломойський заявив про “переслідування з боку правоохоронних органів”.

За його словами, якби у слідчих стояло завдання розслідувати справу, а не переслідувати його, то у її межах проводилися б слідчі дії. Але цього, за його словами, не відбувається.

“Я вже близько 30 днів перебуваю в слідчому ізоляторі, за цей час зі мною не проводили слідчих дій. Через те, що я перебуваю в СІЗО, мені важко піднімати всі документи за останні десять років, оскільки маю обмежені можливості щодо контакту з людьми. Мені треба зв’язуватися з адвокатами, давати їм завдання, а якби я був на волі, я зміг би співпрацювати зі слідством, надати всі необхідні документи… Цим подіям уже 10 років, на що я можу вплинути, якщо буду не в СІЗО?” – апелював до суду Коломойський.

Також він запевняє, що попросив слідчих провести з ним слідчі дії та очні ставки зі свідками, щоб “вони потім не говорили, що хтось комусь погрожує”.

“Також хочу уточнити, що якщо дотримуватись логіки слідства, то не доніс до ПриватБанку не 5,8 мільярдів, як стверджує слідчий, а 12 мільярдів 658 мільйонів. Це починаючи з 2010 року. Саме таку суму я отримав за цей період. Але хочу зазначити, що середня каса ПриватБанку становила близько 15 мільярдів гривень. Відповідно, якби в касі ПриватБанку не вистачало 12 мільярдів 658 мільйонів гривень із 15, які мають бути, то банк не зміг би працювати”, – переконував суд Коломойський.

Він також видав, що вважає не випадковим той факт, що судове засідання у його справі проходило під час одного з найважливіших в іудаїзмі свят Йом-Кіпур (“Судний день”, цьогоріч відзначався з вечора 24 по вечір 25 вересня), та порівняв свою справу з розстрілами євреїв нацистами.

"Слідство пише, що я не громадянин України, і ставиться до мене як до громадянина Ізраїлю. І ви до громадянина Ізраїлю ставитеся так, що всі слідчі дії та судові процеси підпадають під дати, важливі для євреїв. Я ні на що не натякаю, але звернув на це увагу", – заявив Коломойський.

Та суд до аргументації підозрюваного не дослухався.

Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги бізнесмену та залишив його під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 3,8 млрд грн.

Слід зазначити, що Шевченківський районний суд Києва офіційно визнав, що Ігор Коломойський є громадянином України.

Нагадаємо, НАБУ та САП 6 жовтня оголосили підозру ексглаві “Укрспецекспорту” та сину експершого заступника секретаря РНБО в організації та зловживанні службовим становищем, що завдало збитків державі на суму майже 13 мільйонів гривень.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE