Politerno > Україна і світ > Сьогодні на Кабміні з голосу буде внесено проєкт постанови, що дублює скандальний закон 5655. Документ

Сьогодні на Кабміні з голосу буде внесено проєкт постанови, що дублює скандальний закон 5655. Документ

  • 13 Грудня, 2023
  • 533 Переглядів
  • 0

Влада, порушуючи Конституцію і закони, пішла в обхід позиції європейців, які у звіті Єврокомісії про умови вступу України до ЄС чітко зафіксували неможливість підписання президентом закону 5655 про містобудівну реформу з вираженими корупційними ризиками.

Про це пише ZN.UA.

У постанові йдеться про те, що уряд погоджується з пропозицією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, яке очолює віце-прем'єр міністр Олександр Кубраков, стосовно реалізації експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності. Документ складається з 232 сторінок і є по суті калькою скандального закону № 5655. За інформацією джерел постанову буде вносити прем'єр-міністр Денис Шмигаль з голосу. Постанова включає:

  • Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
  • Порядок реалізації експериментального проекту щодо розроблення, погодження та проведення експертизи проектної документації на будівництво;
  • Порядок реалізації експериментального проекту щодо набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
  • Порядок реалізації експериментального проекту щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю;
  • Порядок реалізації експериментального проекту щодо здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду.

На думку розробників постанови метою експериментальних проектів є спрощення, доступність, прозорість, зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, побудова прозорої та ефективної системи державного архітектурно-будівельного контролю та державного архітектурно-будівельного нагляду.

Постановою визначається строк реалізації експериментальних проектів, який становить два роки. Координатором експериментального проекту є Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Учасниками експериментальних проектів є фізичні та юридичні особи, які здійснюють діяльність на території України, незалежно від форм власності. Фінансування експериментального проекту здійснюється за рахунок бюджетних коштів та інших не заборонених законодавством джерел.

По-перше, постанова є практично копіпастом законопроєкту 5655 (автор і ключовий лобіст – голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк),, де також присутній приватний контроль від монополістів, Містобудівна палата з драконівськими повноваженнями, дозволи-індульгенції без перевірок для забудовників, нагляд Мінвідновлення за архітекторами і мовчазна згода мінкульту під час забудови історичних і культурних об'єктів тощо. За порушення – копійчані штрафи для проектантів, експертів і повна безвідповідальність приватного контролю, адже встановлювати нову відповідальність Кабміну заборонено ст. 92 Конституції України. По суті, в ситуації, коли президент не може підписати 5655, влада протягує "реформу" 5655 через постанову.

По-друге, документ збираються голосувати з голосу, для того, щоб не дати можливості членам кабміну його прочитати й оцінити, щоб не голосувати на противагу неодноразово озвученій позиції європейців про неможливість проведення такої фейкової реформи.

По-третє, ця постанова підміняє собою Кодекс про адміністративні порушення, обмежує визначені законами права власників і наділяє Мінвідновлення не передбаченими законами повноваженнями. Цей документ зупинить будь-який рух до ЄС щойно буде винесений на голосування уряду, навіть якщо не проголосується. Навіть країни з диктатурою створюють видимість правил, а цим кроком український уряд демонструє безправ'я і беззаконня.

 

По-четверте, з приводу формату експериментальних проєктів, який активно практикує міністерство відновлення на чолі з віце прем'єр міністром Олександром Кубраковим , вже висловилося НАЗК, уточнив, що “запровадження одного з «експериментальних» проектів за рішенням Кабінету Міністрів України призведе до вчинення Кабінетом Міністрів України дій та прийняття рішень, які виходять за межі його повноважень”.

Однак чи окреслить свою позицію голова НАЗК Олександр Новіков щодо постанови-двійника законопроєкту 5655, який парламент ухвалив за його мовчазною згодою, не усунувши корупційні норми. По суті, зупинити це рейдерство на рівні держави – це єдиний шанс для Новікова почистити мундир перед завершенням своєї кар'єри на посаді голови ключового антикорупційного органу.

Нагадаємо, спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським дав зрозуміти, що не відступив від попередніх вимог для підтримки додаткового фінансування Україні.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE