Politerno > Статті > Україна і світ > Чай для Навального. Про що прокричав російський опозиціонер номер один

Чай для Навального. Про що прокричав російський опозиціонер номер один

  • 20 Серпня, 2020
  • 1244 Переглядів
  • 0

Дело было так. Он шел с допроса

и остановился зажечь папиросу,

когда контрреволюционный офицер

вынул пистолет и взял его на прицел.

Товарищи! Раздался гулкий выстрел из маузера,

и пуля ужалила товарища Фанерного в лоб.

Он потянул было руку за пазуху,

покачнулся, закрыл глаза и на землю – хлоп!

Схоже вийшло і з Навальним. Справа була така: він прилетів до Томська з Новосибірська, щоб зняти на томському пленері відеоролик на підтримку активістів свого томського же штабу — Ксенії Фадєєвої та Андрія Фатєєва. Знявши ролик, Навальний уже прямував до Москви, але зупинився випити чаю в кафе аеропорту. За словами прессекретаря Навального Кіри Ярмиш, це було єдине, що він пив з ранку.

Незабаром після зльоту Навальному стало кепсько, та він усамітнився в туалеті, з якого на весь салон були чутні його протяжні крики. Потім Навальний знепритомнів. Літак здійснив екстрену посадку в Омську, і Навального, якого витягли з туалету, доставили в місцеву лікарню. На даний час він знаходиться в комі, на апараті ШВЛ. Попередній неофіційний діагноз — отруєння невстановленою психодіcлептикою. Результатів аналізів, утім, поки немає. Чутки про те, що Навальний прийшов в себе і вже ходить по палаті, рубаючи рукою повітря і доводячи лікарям, що Крим — не бутерброд, що зʼявилися в мережі, Ярмиш спростувала. Навальний як і раніше в комі, і лікарі оцінюють його стан як важкий.

Власне, це все. Питання: що відбувається? Версій небагато, але вони є.

Читайте також: Раптово і своєчасно покійний. Кому була вигідна смерть онука Назарбаєва

Версія перша — ведмежі розборки

Твердження про те, що всі живі (і практично всі мертві) російські опозиціонери в тій чи іншій мірі були і є проектами російських спецслужб, досить очевидне і не відкриває ніяких америк. У тоталітарній і фашистській Росії на звання опозиціонера, який заслуговує на згадки в ЗМІ і розкрученого до загальноросійського масштабу, потрібно пройти чималий конкурс. Усі неблагонадійні ентузіасти з поганою анкетою і неясними поглядами будуть відсічені і загинуть у безвісті. ФСБ формує опозиційне поле Росії як вітраж, ретельно підбираючи його елементи за кольором, розміром, формою і, закономірно, прозорістю. Існує також ряд тем, за якими ніяка опозиційність не допускається в принципі: “Крим — наш”, “Діди — воювали”, “Перемога — Велика”, “Кордони Росії ніде не закінчуються”, “Росіяни — великий народ”.

У результаті кожен такий опозиціонер, вирощений до загальноросійського розміру, стає пішаком у внутрішньокремлівських іграх, а ігри там йдуть не на жарт. Вежі Кремля ведуть один з одним перманентну війну за ресурси і вплив.

Такого пішака можна запросто відправити на нари, а то і змести з дошки, якщо сторона, яка грає, просуне її на заборонене поле — правила кремлівських шахів не тільки дозволяють, але і зобовʼязують це зробити. Ну а людське життя в Росії, якщо мова не йде як мінімум про друзів Путіна, не варто взагалі нічого.

Отже, ось вам перша версія: розборки між середньодрібними функціонерами, у ході яких пішак-Навальний виявився на забороненому полі. Про це свідчить, зокрема те, що в Томськ Навальний прилетів з Новосибірська, де, за відомостями “Тайга.інфо“, розслідував якісь “роспили” і злодійства місцевого відділення ПЖиВ (воно ж ЕР). Омськ-Томськ-Новосибірськ — це класична трійка сибірських міст, де закон — тайга, а господар — ведмідь, і хтось із місцевих, середньої (за російськими масштабами) величини, ведмедів, яким Навальний, діючи за наказом іншого ведмедя, що підтримує зараз його партію, віддавив лапу, цілком міг віддати наказ на його ліквідацію. Ведмідь ведмедя не образить, це між ведмедями не прийнято. А ось задерти шістку-опозиціонера шановному ведмедю цілком можливо.

Версія друга — скорочення штатів

Безсумнівно, події в Білорусі породили величезну спокусу для Кремля спростити свої внутрішньополітичні ігри. Звичайно, на перший погляд, це виглядає як вкрай недалекоглядний крок. Уся російська опозиція, дбайливо вирощена в оранжереї ФСБ, буде потрібна в момент настання кризи: коли ресурс нинішньої влади виявиться вичерпаним, виникне потреба в різноманітному, в тому числі і більш-менш рукопожатних на Заході матеріалів для конструювання влади нової. Ну а в звʼязку з наявними на неї компроматом ця нова влада буде досить тямущою, щоб дозволити представникам старої влади тихо піти в тінь з нажитим добром, під радісні крики народу “Свобода, свобода!” — в точності, як це було при розпилі СРСР.

Поява на горизонті Навального як раз і повʼязана з тим, що путінський режим близький до вичерпання ресурсу. Але події в Білорусі могли змусити Кремль переглянути і суттєво продовжити його терміни придатності. А якщо режим ще придатний, так і опозиція, навіть лялькова, на ниточках, поки не потрібна.

Однак ось так відразу взяти і заховати всіх ляльок в ящик теж непросто. Лялькам треба подати знак, до того ж такий, щоб усі вони його зрозуміли. І отруєння Навального, самої розкрученої опозиційної фігури, — це і є зрозумілий усім сигнал: “Хлопці, у ваших послугах більше не мають потреби, так що заткніться і прикрийте лавочки. Коли і якщо ви знову будете потрібні — ми вас викличемо”. Можливо, звичайно, трохи помилилися з силою сигналу і не розрахували дозу. Можливо, спочатку замислювався пранк — трохи накачати галюциногенами і показати публіці, як головний опозиціонер Росії ловить білочок. Або чортиків. Або ще якихось лише йому видимих створінь. Але за звичкою не сильно церемонитися з дозами (глядачі “Норд-Осту”, Олександр Литвиненко, Скрипалі не дадуть збрехати) перестрахувалися і перепильнували.

Як би там не було, знизу, з-під днища режиму — з російської напівопозиції вже радісно стукають у відповідь: “Так-так, шеф, ми все зрозуміли!”“Якщо це отруєння (Навального. — ред.) — можна сказати тільки одне: це змінює абсолютно наше уявлення про те, як влада РФ готується до виборів і як вона взагалі має намір вести себе в політиці після “обнулення “. Тоді доведеться повністю міняти тактику і стратегію в питаннях виборів і в питаннях взагалі відносин з владою. Це критичний момент “, — уже заявив Гліб Павловський.

І в Кремлі, в свою чергу, заохочувально, по-доброму кивнули — мовляв, молодці, хлопці, ловіть на льоту. А щоб всім було зрозуміло, що нічого особистого в цій історії немає, — просто ситуація була переглянута, а з нею переглянута і стратегія, ось і настав час Навальному попити чайку, з Кремля йому побажали якнайшвидшого одужання і запевнили, що оперативно розглянуть звернення про виїзд з Росії на лікування. Тут уже треба бути повним ідіотом, щоб не зрозуміти такий натяк. А повних ідіотів в загальноросійські опозиціонери не беруть — їх рівень не вище області.

А що до життя Олексія Навального, то якщо з Кремля йому побажали одужання, то таке побажання обовʼязково будуть намагатися виконати — якщо, звичайно, пранкери не дуже перестаралися. І якщо Навальний буде жити, то за кордоном — принаймні, якийсь час. Правда, чи прийде до тями, сказати поки складно. Але, якщо подумати, навіщо йому свідомість? Від неї одне занепокоєння.

Ця версія отруєння і представляється найімовірнішою.

Джерело

Читайте також: У Зеленського “злили” інформацію про спецоперацію СБУ і ГУР МО із затримання “вагнерівців”

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE