Politerno > Статті > Тернопільщина > Провалений бюджет-2020. Безпорадність голови Тернопільської ОДА і чи на своєму він місці

Провалений бюджет-2020. Безпорадність голови Тернопільської ОДА і чи на своєму він місці

  • 28 Грудня, 2019
  • 3416 Переглядів
  • 0

«Політика – мистецтво компромісів»

(Чіткої відповіді про авторство даного висловлювання немає)

 

На наступний день після провальної, в плані прийняття бюджету на 2020 рік, сесії Тернопільської обласної ради, голова ТОДА Ігор Сопель призначив своїм заступником Ігоря Гайдука. Саме того Гайдука, якому і пророчили посаду «зама» губернатора, але не простого, а першого. Тож, судячи зі всього, пан Сопель вирішив не спокушати долю і залишити чинного першого заступника Івана Крисака на посаді, таким чином задовільнивши усі політичні групи Білого дому.

Раніше, в статті “Стара мрія” Ігоря Сопеля: оточення втікача-олігарха посяде владні крісла у Тернопільській ОДА», журналіст «Політерно» писав, що основними претендентами на посади заступників очільника Тернопільської ОДА, за задумом самого Ігора Михайловича, були люди, пов’язані зі скандальним агрохолдингом «Мрія» часів сімейства Гут. Ці люди постійно присутні під час нарад в облдержадміністрації, вони не виходять з кабінету голови ОДА і допомагають новопризначеному керівнику області вирішувати підкилимні питання щодо голосувань обласної ради, як це було під час прийняття рішення щодо звернення облради до керівництва країни по впровадженню ринка землі.  Ми назвали і показали цих людей: Тараса Дідика, Ігора Гайдука та Арсена Марчишака.

Кожен з них має своє політичне минуле і кожен з них встиг побувати в різних політичних проектах. Тепер вже заступник Ігора Сопеля його тезко Гайдук донедавна перебував в команді БПП-«Солідарність». У 2015-2017 роках служив депутатом Хоростківської міської ради, був першим у списку Блоку Петра Порошенка.

Ігор Гайдук

Вищеописана ситуація із можливими заступниками голови ОДА наробила багато шуму в області. Одіозність кандидатур зашкалює і це не могло не відобразитись на подальших політичних розкладах. Тим більше, що сам Ігор Сопель дещо невірно оцінив свої можливості і ресурс, приступивши до виконання обов’язків. Він спробував перенести модель управління і прийняття рішень свого безпосереднього керівника, президента Зеленського, на область. Але забув, що Володимир Олександрович вибраний народом України на демократичних виборах президент, і його підхід до реалізації повноважень грунтується на підтримці, котра є безпрецедентною в історії держави. У той час як Сопель, по суті, парашутист, скинутий на посаду з висоти Офісу президента і кабміну.

Замість того, аби одразу налаштувати комунікацію із головними гравцями політичного середовища Тернопільщини, пан Ігор почав вдавати з себе суверенного господаря області, котрий не збирається рахуватись з позиціями інших команд. Запрошуючи до себе в кабінет, неначе на поклін, представників політичних сил і апарату ОДА, Сопель не врахував, або не захотів врахувати існуючі традиції і прості правила субординації.

Це виглядало безглуздо на тлі ініціатив, котрі йому належно реалізовувати, виконуючи розпорядженні центральної влади. А це і пропозиція від Міністерства регіонального розвитку, що передбачає скорочення на два десятка об’єднаних громад Тернопільщини, і просування ідеї відкриття ринку землі с/г призначення, і прийняття того ж багатостраждального бюджету.

Внаслідок усього зазначеного, основні фракції обласної ради провели брифінг, під час якого, окрім звернень до голови держави, попередили Сопеля: якщо голова облдержадміністрації нехтуватиме вимогами представницького органу Тернопільщини в контексті «ринку землі с/г призначення» та «перспективного плану», тоді обласна рада розгляне можливість висловлення недовіри до голови ОДА.

І ось настав час «ікс» – голосування за обласний бюджет. Напередодні засідання облради, свою зістріч з головою ОДА Ігорем Сопелем провели голови найбільших і найопозиційніших її фракцій – Олег Сиротюк і Василь Деревляний. За наявною інформацією, лідери «Свободи» і «Батьківщини» прийшли до губернатора з пропозиціями щодо фінансування цілого ряду важливих напрямків в соціальній і медичній сферах. Але, за словами учасників зустрічі, голова ТОДА, по суті своїй, не розуміє поняття «компроміс». Навіть у питаннях, які справді потребують уваги і розгляду. Мабуть Ігор Сопель таки щось знав і йшов на конфронтацію з впевненістю у завтрашньому дні. Та не склалось. Під час засідання обласного парламенту відбулась натуральна бюджетна вакханалія, за усіма традиціями Верховної Ради.

Про перебіг сесії, у всіх її подробицях, писав наш журналіст Назарій Наджога.

Підсумовуючи усі згадані події, лише зазначимо, що шукати винних у проваленому голосуванні за обласний кошторис потрібно не серед голів фракцій і депутатів. Ті десятки провалених пропозицій різних груп – це безпорадність голови Тернопільської ОДА Ігора Сопеля. Остання сесія 2019 року продемонструвала – він не готовий керувати областю. А його намагання натиснути на керівників держустанов, які є депутатами облради, руками СБУ – виглядають як невдале мавпування підходів до вирішення питань давнього друга Ігоря Михайловича екс-голови ТОДА часів Януковича Валентина Хоптяна. Втім, треба відзначити, практика використання Служби безпеки в своїх корисних цілях не дала очікуваного результату головному «слузі народу» Тернопільщини і під час виборів в ОТГ. Тиск на учасників кампанії виявився марним, а результат президентської партії на Тернопільщині мав би отримати належну оцінку її керівництва.

Тож пане голово Тернопільської ОДА, чи займаєтесь ви своєю справою, виконуючи покладену на вас керівництвом країни місію? Можливо, все ж, це не ваше? Якщо ви любите рідний край, поважаєте громаду, вболіваєте за область, чи не скласти вам повноваження, як це вже зробили деякі ставленики президента в регіонах? Навіщо ставити під сумнів своєю некомпетентністю і безпорадністю  високу довіру до президента громадян України?

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE