Politerno > Статті > Україна і світ > Свобода в обмін на свідчення проти Татарова. Чому НАБУ випустило на волю скандального забудовника Микитася

Свобода в обмін на свідчення проти Татарова. Чому НАБУ випустило на волю скандального забудовника Микитася

  • 3 Грудня, 2020
  • 1330 Переглядів
  • 0

Триває скандал з війною НАБУ проти заступника голови Офісу президента України Олега Татарова і Офісу генпрокурора проти НАБУ.

Так співпало, що після того як скандальний представник позаминулої влади Татаров публічно розкритикував НАБУ і його шефа Артема Ситника, в Бюро ініціювали кримінальну справу проти нього, зв’язавши зі скандальним забудовником Максимом Микитасем, екс-власником компанії “Укрбуд”, якій Татаров в минулі роки (ще до призначення в ОП) надавав послуги як юрист і адвокат.

При цьому сам Микитась, який проходить підозрюваним за цілою низкою кримінальних справ, вчора раптово вийшов з СІЗО. А до того написав великий пост, у якому звинуватив Татарова у всіх своїх бідах.

Та й вся справа проти Татарова, по суті, будується на даних Микитася. 

Тому вихід на свободу забудовника оглядачі трактують однозначно як його угоду з НАБУ: свобода в обмін на свідчення проти Татарова. Що, звичайно, знижує суспільну довіру до цих показів.

Уклавши угоду з Микитасем, НАБУ спробувало оголосити підозру Татарову. Але процес зірвала генпрокурор Венедіктова, яка замінила групу прокурорів у цій справі

Розберемося, що насправді відбувається в цій історії. 

Звільнений Микитась

Вчора ряд джерел повідомили, що з СІЗО вийшов скандальний забудовник Максим Микитась – власник компанії “Укрбуд”. Він перебував там з весни по справі про квартирам для Нацгвардії

А сьогодні інформацію про звільнення Микитася підтвердили офіційно – він пішов на угоду зі слідством, і його випустили з в’язниці під домашній арешт.

Справа тягнеться ще з травня 2019 року. Коротенько суть її така: “Укрбуд” будував будинок в центрі Києва, на території колишньої частини внутрішніх військ. За це, після завершення будівництва, Нацгвардії мали відписати частину квартир в елітному ЖК “Аристократ”.

Однак шляхом деяких махінацій з оцінкою вартості житла, відомству передали набагато дешевші квартири на околиці столиці. При цьому справжню різницю в ціні державі не повернули, оскільки раніше сфабрикували довідку з оцінкою вартості житла (її істотно завищили). 

Загальний збиток слідчі НАБУ оцінили в 81 мільйон гривень. 

У справі було затримано і екс-командувача НГУ Юрія Аллерова – тобто вищі чини міністерства внутрішніх справ були в курсі афери. Пізніше заарештували і Микитася. 

Але вчора його несподівано звільнили. 

На сайті НАБУ з’явилося повідомлення, що Микитась відшкодував державі 50 мільйонів збитків з 81-го.

Втім, реальна причина звільнення – це, очевидно, не погашення частини суми збитків, а справа Татарова.

За інформацією ряду ЗМІ, Микитась пішов на угоду з НАБУ і дав свідчення проти Татарова. 

Листування “Укрбуду”. Що воно означає?

Як ми вже розповідали, заступника Єрмака намагаються прив’язати до справи на підставі експертизи з оцінкою вартості квартир, виданої МВС. Експерта Костянтина Дубоноса заарештували у цій справі ще вчора. За версією слідства, він підготував експертизу за хабар у вигляді знижки на паркомісце в одному з житлових комплексів Микитася. 

При чому тут Татаров?

Вчора НАБУ опублікувало скріни переписки (які, мабуть, передав сам Микитась), в якій людина, представлена як “колишня посадова особа держкомпанії “Укрбуд” (ймовірно йдеться про Татарова) обговорює з іншими співробітниками компанії проведення експертизи.

У той же час з неї не випливає, що заступник голови Офісу президента має відношення до дачі хабара експерту (саме це є стрижнем кримінальної справи, порушеної НАБУ). В листуванні немає діалогу Татарова безпосередньо з експертом, в якому б вони обговорювали угоду – знижка на машиномісце в обмін на правильну експертизу.

Все це лише непрямі докази, які можна трактувати по-різному. 

Мабуть, тут і криється відповідь на друге питання до цієї історії – чому про роль Татарова НАБУ нічого не говорило раніше. Фабула злочину була відома ще з 2019 року. І Микитася обробляли з метою схилити його до дачі показань напевно також вже давно. Також очевидно, що листування та іншу інформацію проти Татарова він передав в НАБУ не вчора і не позавчора.

Але справа активізувалася саме в понеділок. 

Як говорить джерело близьке до слідства, було розуміння недостатності доказів, щоб сформувати підозру Татарову.

“Але після виступу Татарова проти НАБУ було вирішено форсувати процес. Тому вже в понеділок було вручено підозру судовому експерту Дубоносу. А на вівторок-середу було заплановано вручення підозри і Татарову. Але зміна прокурорів в групі, яку провела генпрокурор, зірвала цю спецоперацію. Нові прокурори закономірно поставили під сумнів обґрунтованість підозри, яку складено на основі листування, в якій відсутні прямі докази причетності Татарова до злочину. В однозначному виграші опинився лише Микитась, якого випустили на волю в обмін на свідчення проти Татарова”, – говорить джерело.

При цьому, за його словами, вихід на волю Микитася може стати серйозною проблемою для слідства і привести до розвалу справи проти нього, а також до приховування корупційних злочинів, які були скоєні представниками попередньої влади.

“Микитась – це джерело інформації про корупційні схеми часів Порошенка. До його справи були причетні і сам екс-президент, і Кличко, і Гройсман, і багато інших людей. Більше того, Микитась вже почав давати свідчення проти Гройсмана. Здавалося б – якщо людина йде на співпрацю зі слідством, то потрібно його дотискати по всім основним фігурантам. Але він дає сумнівні свідчення проти Татарова, і його одразу ж випускають на волю. З великою часткою ймовірності більше ніяких інших показів Микитася щодо головних його подільників в минулій владі вже не буде”, – вважає джерело.

Чи збиралися затримувати Татарова?

Вчора ввечері в групі підтримки НАБУ почали поширюватися чутки про те, що відомство збиралося не тільки вручити підозру, але і затримати заступника голови Офісу президента. 

Про це, зокрема, написав головний редактор сайту “Цензор.нет” Юрій Бутусов з посиланням на свої джерела в слідстві. Він заявив, що Татарова збиралися затримувати, але на це не дав санкції суддя ВАКС Сергій Мойсак. Який також заблокував підозру чиновнику. 

У той же день Вищий антикорсуд інформацію Бутусова спростував і заявив, що до них взагалі не надходило клопотання про затримання. А у пред’явленні “підозри” суд в принципі не бере ніякої участі – це повноваження слідства і прокуратури. 

Спростував нібито заплановане затримання і сам Олег Татаров. Він також назвав свою причетність до хабара чутками.

“Розповсюджувані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідають дійсності. Їх поширення я пов’язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництва антикорупційного органу. Зараз працюю в штатному режимі”, – сказав Татаров.

Що маємо в сухому залишку?

Поки ситуація виглядає наступним чином.

НАБУ вирішило атакувати заступника голови Офісу президента після того, як той виступив з публічною критикою діяльності Бюро. При цьому на свободу випустили головного фігуранта справи “Укрбуду” Микитася, який дав свідчення проти Олега Татарова. 

Однак, на їх підставі вручити підозру чиновнику поки не вдається, тому що нова група прокурорів не бачить достатніх підстав для цього.

Опитані нами юристи стверджують, що навіть якщо чиновнику вручать підозру, справа, швидше за все, розвалиться. І, як показало опубліковане НАБУ “листування Микитася”, прямих доказів проти заступника Єрмака у справі про хабар там немає. 

А поки, очевидно, через особисту помсту Ситника Татарову розвалюється куди важливіша для країни історія – з “Укрбудом”. 

Можна довго перераховувати “заслуги” Микитася. Це і будівництво житлових будинків біля ртутного могильника заводу “Радикал” у Києві, це і спонсорування підкупу голосів “за Порошенка” на виборах, це і розграбування бюджетних коштів на будівництві складів Міноборони, ну і, звичайно, 13 тисяч ошуканих власників квартир, які завдяки Микитасеві залишилися без житла.

Як написав один із журналістів у Facebook, до звільнення запеклого корупціонера Микитася причетний інший, ще більш титулований корупціонер Артем Ситник, який до цих пір через непорозуміння – аж глава НАБУ (так, таке може бути тільки в Україні)!

Причому корупціонер з НАБУ звільнив корупціонера-забудовника не випадково, просто потрібно було терміново сфабрикувати кримінальну справу проти незручного заступника голови офісу президента Олега Татарова, і корупціонер-забудовник пообіцяв озвучувати будь-які наркотичні фантазії корупціонера з НАБУ за свою свободу.

Читайте також: “Угорський сепаратизм” на Закарпатті: московські гроші не пахнуть

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE