Politerno > Статті > Україна і світ > Ударні безпілотники над Балаклією. Чому Луценко так сильно налякав Пентагон

Ударні безпілотники над Балаклією. Чому Луценко так сильно налякав Пентагон

  • 3 Жовтня, 2017
  • 1315 Переглядів
  • 0

Вербальна нестриманість вже давно стала своєрідною фішкою політичного стилю Юрія Луценка

І якщо для Луценка – публічного політика талант артиста розмовного жанру може йти в плюс, то для Луценка – генерального прокурора все з точністю до навпаки.

Цими вихідними Юрій Віталійович поділився зі ЗМІ своїми міркуваннями щодо пожежі на складі боєприпасів в Калинівці, а заодно і щодо аналогічних подій в Балаклії і Сватовому, які сталися раніше. Думкою, що у всіх трьох випадках ми маємо справу з ворожою диверсією, Луценко, зрозуміло, нікого не здивував – подібна точка зору завжди була домінуючою, а ось розказані генпрокурором подробиці у людей, які трохи орієнтуються в авіаційній військовій техніці, викликають більш ніж виправданий скепсис.

Але перш ніж заглибитися в історію з штурмовими російськими безпілотниками з керованими ракетами на борту, потрібно відзначити ще один важливий факт. Отже, за твердженням Луценка, головна версія виникнення пожежі в Калинівці – це диверсія.

“Я знаю факти, які на це вказують”, – досить впевнено говорить генпрокурор.

При цьому двома днями раніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос говорив рівно протилежне: “Ніяких диверсійних груп слідство не встановило … даних про це немає”.

За словами Матіоса, слідство розглядає виключно версії про халатність посадових осіб, в крайньому випадку, вчинення диверсії посадовими особами.

Тобто виходить, що генеральний прокурор і військовий прокурор – люди з однієї системи – мають у своєму розпорядженні абсолютно різні результати розслідування, що виглядає, м’яко кажучи, дивно. Або ніяких результатів розслідування поки в принципі немає, і Матіос з Луценком просто озвучують свої особисті бачення ситуації. Чи можна після цього хоч скільки-то серйозно сприймати систему української прокуратури – питання риторичне.

Однак неузгодженість прокурорів в нашому випадку лише квіточки. Ягідки почалися, коли Луценко розкрив деякі подробиці попередньої пожежі на військових складах в Балаклії Харківської області. За словами генпрокурора, 23 березня цього року до складів в Балаклії підлетів безпілотник з території Російської Федерації, який здійснив два постріли керованою ракетою – перший на відкритий майданчик, де зберігалося 700 ракет “Куб”, а другий в закритий склад. При цьому в останньому випадку ракета пробила бетонні укриття і підірвала склад. Аналогічний безпілотник, впевнений Луценко, вразив і військовий склад у Сватово.

Після такої версії результатів розслідування у військових експертів дещо округлилися очі, і всі тут же згадали знамениту історію з замахом на генпрокурора Віктора Шокіна за допомогою тепловізора. Особливо сильно очі повинні були округлиться у військових експертів в Пентагоні, адже до недавнього часу вважалося, що штурмові безпілотники, які здатні нести заряд у вигляді керованих ракет, є тільки у США і деяких їхніх союзників з НАТО. Подібні апарати є ще у китайців, Єгипту та Іраку, а ось у Росії точно немає.

Безпілотний літальний апарат (БПЛА), Збройні сили США

Росіяни і самі неодноразово скаржилися, що серйозно відстали від США в питанні штурмових безпілотників і намагаються надолужити згаяне. Так, в червні цього року російський телеканал “Зірка” повідомляв, що Дослідно-конструкторське бюро ім. Симонова проводить розробку і випробування бойового дрона, здатного нести ракети “повітря-поверхня”. Паралельно аналогічне завдання виконує Льотно-дослідний інститут ім. Громова. Останній навіть анонсував бойові характеристики майбутнього штурмового дрона – вага 1200 кг, маса корисного навантаження – 200-300 кг, тривалість польоту – 20-24 години. Правда, мова поки йде лише про дослідні зразки, випробування яких ще далекі від завершення.

На сьогоднішній день Росія може розраховувати лише на безпілотники, здатні нести дуже невеликий заряд, щось на зразок гранати. Склади за допомогою такої зброї підпалити, напевно, можна, але ні про які керованих ракетах мова явно не йде.

Якщо ж послухати Луценка, то штурмові дрони з важким ракетним озброєнням у Росії не тільки вже є в наявності, але і дуже успішно застосовуються для диверсій на території України, причому застосовуються більше півроку. І це дуже серйозний привід задуматися і для української Міноборони, і для Пентагону з НАТО. Правда, набагато більш імовірно, що Луценко розповів нам всім те, що не зовсім відповідає істині – або масштаб події перебільшив для красного слівця, або просто щось там наплутав.

Мережевий безпілотний ударний БЛА збройних сил США, що забезпечує зону гарантованого удару на територіях

Так що Юрію Віталійовичу було б непогано уточнити, що ж там насправді розслідувала прокуратура. Адже якщо у нього дійсно є докази використання в Балаклії штурмових безпілотників з керованими ракетами, то такий факт, безумовно, повинен мати серйозні дипломатичні наслідки. Якщо ж доказів використання керованих ракет немає, що набагато більш імовірно, то Луценко варто зайвий раз замислитися, чи варто ділитися з усією країною своїми фантазіями і домислами.

Якщо так піде і далі, то скоро паліями військового майна стануть Чупакабра або Карлсон, який живе на даху.

Джерело: Ділова Столиця

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE