Politerno > Статті > Україна і світ > Які наслідки матиме для “Слуги народу” дуель “темного” і “білого” лицарів

Які наслідки матиме для “Слуги народу” дуель “темного” і “білого” лицарів

  • 26 Листопада, 2019
  • 1428 Переглядів
  • 0

У мессенджері Telegram з’явився канал “Білий лицар”, задуманий як противага “Темному лицарю”, що пов’язують з групою Ігоря Коломойського в “Слузі народу”. Втім, затія не вдалася вже на старті.

“Світла сторона” проти пулу Коломойського

Судячи з назви нового анонімного каналу, він повинен стати альтернативою “Темному лицарю“, який прославився “зливами” нібито внутрішньопартійних секретів “Слуги народу”. Підписникам “Білого лицаря” пообіцяли всю правду про “слуг” і монобільшість, а на додачу ще й позитивні новини, щоб “прості люди розуміли, що відбувається і чому “слуг” безбожно мочать”. Мало того, творці каналу безпосередньо вказали, що він створений через множинний негатив проти пропрезидентської партії, який з’явився останнім часом.

Одне з перших повідомлень каналу автори присвятили проекту закону № 2047-д, який ліквідує так звані “площадки Яценко” – посередницькі структури, які заробляють на передачі інформації від оцінювачів нерухомості в єдину базу. ЗМІ пов’язують їх з народним депутатом Антоном Яценком, і скандал уже встиг набити оскому фарсом з проходженням поліграфа, яке влаштували нардеп Олександр Дубинський і глава фракції “слуг” Давид Арахамія.

Незважаючи на те що викривач “Темного лицаря” запевняє, що володіє неспростовними фактами, які легко перевірити за допомогою вторинних джерел, це ніяк не допомагає заявленій меті каналу – боротьбі з зародженням внутрішньопартійного розколу. Не впливає на нього і публікація фото нардепа Бужанського, який названий головним автором “Темного лицаря”, адже обізнані в останніх перипетіях зливів в середовищі “слуг” люди і так припускали, що це може бути хтось із яскравих особистостей, яких відносять до групи Коломойського, – Бужанський, Дубінський, можливо, ще кілька нардепів.

Не з’явилися на каналі і заявлені позитивні новини, які, мабуть, маються на увазі як частина своєрідної “контрбатарейної боротьби” зі скандалами і негативом, який йде з безлічі каналів, що пов’язуються з тою ж групою Коломойського. Втім, якщо вони і з’являться, то перебити таким чином негатив, у творців каналу не вийде – телебачення і ЗМІ, в загальному, вже давно налаштували українців сприймати саме негатив, і нечисленні хороші новини завжди будуть губитися на його тлі.

Читайте також: “С@аколизи захищають верхівку”. Чому мажоритарники від “Слуги народу” збунтувалися перед з’їздом партії

Падіння і розкол “Слуги”?

Появу “Білого лицаря” його “Темний” антипод одразу ж пов’язав з нинішнім радником і таємним союзником Зеленського Валерієм Хорошковським. Правда, на каналі “Білого лицаря” цю версію рішуче відкинули, заявивши: “Хорошковського ніколи не бачив, я всього лише скромний слуга народу, якого за*бали ваші дешеві понти”.

Втім, персона Хорошковського тут не дуже важлива. “Антиколомойська” спрямованість “Білого лицаря” цілком очевидна, хто б персонально за ним не стояв. Інша справа, наскільки діяльність нового анонімного героя здатна виконати задекларовану задачу – нівелювання згубного впливу зливів зі “Слуги народу”. І тут для “Білого” шевальє все не дуже добре.

По-перше, позитивні новини і “легкі” скандали, які транслюються каналом нікого особливо не вражають саме з огляду на їх “легкість”. Вони, швидше за все, просто залишаться непоміченими суспільством і прихильниками “слуг”. Зрештою, союзники Коломойського в президентській фракції ведуть себе досить сміливо і безцеремонно, не соромлячись відверто чорнушних вкидань, і поки чіткої відповіді на всі їхні медіаатаки з боку глави держави або групи “кварталівців”, близької до нього, так і не послідувало. На тлі мовчання президента боротьба між умовними групами реформаторів, бійців Коломойського і групи Павлюка-Калетника продовжує загострюватися, а рейтинги Зеленського і його партії вперше почали падіння вниз, про що свідчить нещодавно опубліковане дослідження фонду “Демініціативи”.

По-друге, серйозні звинувачення фрондуючої групи олігарха з боку “Білого лицаря” можуть спровокувати посилення партійного розколу, на який Коломойський і так працює, шантажуючи керівництво партії своєю “золотою акцією” у ній. У такому випадку вже згадуване вище падіння рейтингів стане лавиноподібним, і Зеленському вже не жартома доведеться розпустити Раду всього через рік після початку її роботи. В такому випадку, правда, монобільшості, та й просто 226 голосів, потрібних для прийняття рішень, президенту вже не зібрати, навіть навпаки – втративши монобільшість, глава держави втратить і повний контроль над Кабміном, та й власний рейтинг може перетворитися просто на крихти. Судячи з усього, таку картину частина оточення Зеленського вже бачить в майбутньому, але як її уникнути, не знає, мабуть, ніхто.

Читайте також: Юзик, Іванісов і не тільки. Яке підгрунтя скандалів, що розривають “Слугу народу”

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE